Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Pompeje. Miasto grzechu

Kino Seans filmowy

19 stycznia 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: w przedsprzedaży - 20 zł, w dniu seansu - 25 zł
W najnowszym filmie z cyklu Art Beats zapraszamy na kinową podróż przez jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie - POMPEJE. MIASTO GRZECHU. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia o godzinie 18:30.
Pompeje to zachwycające miejsce, odwiedzane co roku przez ponad 4 miliony ludzi z całego świata. Było to miasto kipiące gwałtownymi namiętnościami, o niepowtarzalnej atmosferze. Gry o władzę, seksualny apetyt, niepohamowana ambicja i twórczy geniusz znajdywały odzwierciedlenie na freskach, które przetrwały tragiczną erupcję 79 r.n.e.

Film POMPEJE. MIASTO GRZECHU to podróż w czasie. Brukowanymi uliczkami poprowadzi nas wyjątkowa narratorka, Isabella Rossellini. W jej towarzystwie dowiemy się, co uczyniło to miejsce niezwykłym i ponadczasowym; jak jego mity i dzieła wpłynęły na twórczość Pabla Picassa, Giorgia De Chirico czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ujrzymy tę cienką linię, która niemal niedostrzegalnie oddziela legendę od rzeczywistości.

Historia miłosna Dionizosa i Ariadny, niejednoznaczna relacja Ledy i Łabędzia, żądza krwi zaspokajana przez walki gladiatorów,  desperackie poszukiwanie nieśmiertelności przez Poppeę Sabinę… Za pomocą inscenizacji, dokument ten analizuje tajemnice miasta, to, co w nim niezdrowe; bada oblicze, które w XVIII wieku kazało Kościołowi katolickiemu ukryć niektóre najbardziej skandaliczne, obsceniczna znaleziska, freski i posągi.

Film reżyseruje utalentowany Pappi Corsicato.

ZWIASTUN

Czas trwania: 90 minut
Obsada: Isabella Rossellini (Narratorka)
Twórcy: Pappi Corsicato (reżyseria)

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Inne Kino Warsztat

Zrównoważona produkcja filmowa i telewizyjna - warsztaty

19 stycznia 2023, godz. 10:00

Hotel Perła Południa w Rytrze

Sztuka

ARTYŚCI MIECHOWSCY „SPOTKANIE” - finisaż

20 stycznia 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI