Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

PIĘĆ DIABŁÓW

Kino Seans filmowy

27 grudnia 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
Dodatkowe informacje:
Francja 2022, 96’ dramat, komedia, napisy, od 15 lat
Już 27 grudnia o godzinie 17:30 w kinie SOKÓŁ, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, zapraszamy na najnowszy film Léi Mysius – PIĘĆ DIABŁÓW.
Pięć diabłów to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z Życia Adeli Adèle Exarchopoulos). Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, kradnie jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

Pięć diabłów to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza Paryża. 13 dzielnicy.

Wstęp: Karol Szafraniec - filmoznawca

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

FABELMANOWIE

20 grudnia 2022, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Nitram

3 stycznia 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ