Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

PERUGINO. WIECZNY RENESANS

Kino Sztuka Seans filmowy

19 października 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 20 w przedsprzedaży i 25 zł w dniu seansu
Dodatkowe informacje:
Bilety wkrótce w sprzedaży.
Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza już 19 października na filmową podróż śladami Perugina, jednego z najbardziej cenionych malarzy XV wieku.
Nowy film z cyklu „Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie” to hołd dla artysty, który w znaczący sposób zainspirował największych światowych malarzy, takich jak Rafael, tworząc dzieła pełne nieśmiertelnego piękna.
Sztuka Perugina łączy dwa światy: podobnie jak Piero della Francesca dawał on upust swej fascynacji architekturą, wciąż zajmując się sztuką sakralną. Perugino osiągnął w malarstwie doskonałą równowagę między człowiekiem a naturą, rzeczywistością a ideałem. Spopularyzował nowy kanon kobiecego piękna oraz stworzył kompozycje i ikonografie, które dały początek szkole malarskiej. Jest też autorem słynnych fresków, które można podziwiać między innymi w Collegio del Cambio w Perugii.

Zapraszamy na wyjątkową podróż przez Włochy, podczas której podziwiać będziemy arcydzieła Perugina, od fresków w Kaplicy Sykstyńskiej po obrazy zebrane w salach Narodowej Galerii Umbrii poświęconych wyłącznie jego twórczości.

Kalendarium wydarzeń

Folklor Sztuka Wernisaż

Natalia Rex. RĘKODZIEŁO. Wernisaż wystawy

19 października 2023, godz. 11:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ w Nowym Sączu

Edukacja Muzyka Warsztat

Terenowe Warsztaty Metodyczne 2023 | ZGŁOSZENIA

20 października 2023

Małopolska