Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Perfect Days

Kino Seans filmowy

16 kwietnia 2024, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, o godzinie 18:00, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na japońsko-niemiecki dramat w reżyserii Wima Wendersa pt. PERFECT DAYS.
Nowy film twórcy Lisbon Story i Nieba nad Berlinem to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W Perfect Days Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię.
Niemcy, Japonia 2023, dramat, 123', od 15 lat
Reżyseria: Wim Wenders
Scenariusz: Wim Wenders, Takuma Takasaki

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Back to Black. Historia Amy Winehouse

16 kwietnia 2024, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza Secesji Wiedeńskiej

18 kwietnia 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu