Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

OPIEKUN

Kino Seans filmowy

22 lutego 2023, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 16 zł (11 zł seniorzy)
Dodatkowe informacje:
Polska 2023, dramat, od 15 lat
W środę 22 lutego o godzinie 14:00 w ramach FILMOTEKI DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA zapraszamy na  film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi – OPIEKUN.
Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. 
Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na\ losach jego rodziny, zachowa się jak... św. Józef?

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

GODLAND

21 lutego 2023, godz. 18:20

Kino SOKÓŁ

Muzyka Teatr Warsztat

Scena Słowa i Piosenki | inauguracja

22 lutego 2023, godz. 16:30

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ