Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Nadzieja

Kino Seans filmowy

5 - 12 stycznia 2021

online

Oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda. Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości.
Fabuła filmu:
Co może się stać z miłością, gdy pewnego dnia pełna energii i wewnętrznej siły kobieta dowiaduje się, że ma przed sobą ledwie trzy miesiące życia? Taka sytuacja zastaje Anję i jej męża Tomasa tuż przed Bożym Narodzeniem. Doświadczoną parę, która przez lata bardziej niż na wzajemnym uczuciu skoncentrowana była na prowadzonych równolegle karierach artystycznych. Ich małżeństwo przetrwało głównie ze względu na dzieci.
Kiedy w Wigilię Bożego Narodzenia kobieta dowiaduje się, że ma nawrót choroby i nieoperacyjnego raka mózgu, życie bohaterów rozpada się na kawałki i ulega przewartościowaniu. Troska miesza się ze skrywanymi od lat pretensjami, a trudnemu do okiełznania lękowi towarzyszy frustracja. Kolejne tygodnie pokażą, czy Anja i Tomas odnajdą w sobie uczucie, które kiedyś ich połączyło, oraz czy będą w stanie przejść przez ten rodzinny dramat razem.

Karol Szafraniec o filmie

Znakomitą norweską „Nadzieję” można obejrzeć w wirtualnej sali Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na platformie mojeekino.pl -> https://mojeekino.pl/vods/vod.163.

Kalendarium wydarzeń

dziewczyna zasłania twarz książką
Literatura Warsztat

AKADEMIA SŁOWA - spotkanie 4

5 stycznia 2021, godz. 10:00

online

Czarne tło a na nim zarys postaci
Teatr Spektakl / widowisko

KOLEGA MELA GIBSONA - monodram w wykonaniu Jerzego Pala

6 stycznia 2021, godz. 14:00 - 22:00

online