Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Moralność pani Dulskiej

Teatr Spektakl / widowisko

21 lutego 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 20 zł, *1 zł
Dodatkowe informacje:
*Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).
Spektakl Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego jest powrotem jego reżysera – Janusza Michalika – do tematu „dulszczyzny” po prawie 26. latach od poprzedniej realizacji w Teatrze Robotniczym tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej, ukazującej ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie.
Uniwersalna i ponadczasowa opowieść, jej pesymistyczny wydźwięk, nic nie tracą ze swej aktualności, pomimo że sztuka została napisana i wystawiona po raz pierwszy przed stu piętnastu laty.

Jej akcja toczy się w mieszkaniu Dulskich we Lwowie. Poznajemy Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna Zbyszka, który romansuje ze służącą Hanką, na co Pani Dulska przymyka oko. Uważa ona, że „na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”. Niespodziewanie Hanka zachodzi w ciążę. Zbyszko Dulski, przez moment zbuntowany przeciw kołtuństwu rodziny, chętnie wycofuje się jednak z afery, pozostawiając matce „załatwienie sprawy”.


Wystąpią:
Monika ZAGÓROWSKA (Pani Dulska), Sławomir BODZIONY (Pan Dulski), Jakub MICHALIK (Zbyszko Dulski), Agnieszka LEŚNIAK (Hesia Dulska), Agata KORWIN (Mela Dulska), Jolanta MRÓWKA (Juliasiewiczowa z Dulskich), Aleksandra SEBALD (Lokatorka), Eryka ŚREDNIAWA (Hanka) i Monika BULIŃSKA (Tadrachowa).

W przedstawieniu wykorzystano – dzięki uprzejmości Limanowskiego Domu Kultury – elementy scenografii i kostiumy autorstwa Wiesławy FRĄCZEK, Zofii ŚLEZAK i Mariana FLORKA.

Kalendarium wydarzeń

Folklor Muzyka Konkurs

CIOTCYNE ŚPIYWONIE

19 lutego 2022

Dom Ludowy w Mystkowie

Mężczyzna całuje kobietę
Kino Seans filmowy

Szalony Piotruś

22 lutego 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ