Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

MAŁY KOMINIARCZYK. ZRÓBMY OPERĘ!

Teatr Spektakl / widowisko

1 lutego 2020

sobota godz. 17:30

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 10 zł, 15 zł i 20 zł
Dodatkowe informacje:
Sprzedaż biletów od 16 stycznia od godz. 8:00. Rezerwacje od 17 stycznia.
"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena to propozycja dla młodych melomanów. Jest to spektakl stworzony przez realizatorów Opery Śląskiej, w którym udział biorą dzieci i młodzież.
Spektakl to interaktywne widowisko, aktywnie włączające publiczność w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery – dowiadują czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent.

Fabuła:
Chłopiec Sam zostaje sprzedany przez biednego ojca złym kominiarzom. Podczas pracy kominiarczyk utyka w kominie. Na szczęście wyciągają go stamtąd mali mieszkańcy domu i pomagają w ucieczce. Taką historię stworzyli wspólnie kompozytor Benjamin Britten i autor libretta, Eric Crozier. Opera jest interaktywna. Biorą w niej udział dorośli śpiewacy, dzieci oraz sama publiczność.

Mam nadzieję, że publiczność da się wciągnąć do naszego spektaklu - mówi Zofia Dowjat, reżyser. Muzyka jest bardzo różnorodna, nawiązuje do różnych gatunków - pojawiają się m.in. walc, szanty czy kołysanka.- Zaletą tej opery, jest to, że odczarowuje gatunek opery tradycyjnej, właśnie przez to, że dzieci nie śpiewają głosami operowymi
- podkreśla Grzegorz Brajner, kierownik muzyczny.

Realizację poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat, spośród których wybrano młodych artystów, dla których udział w spektaklu jest z pewnością wyzwaniem.
Libretto: Eric Crozier, przekład: Katarzyna Siwińska

Kierownictwo muzyczne, dyrygent: Grzegorz BRAJNER, reżyseria: Zofia DOWJAT, scenografia i kostiumy: Dagmara WALKOWICZ-GOLEŚNY, soliści chóru pod kierownictwem: Krystyny KRZYŻANOWSKIEJ-ŁOBODY, kierownictwo chóru dziecięcego: Oskar ZGOŁA

Wykonawcy: Panna Rowan – Roksana MAJCHROWSKA, Panna Baggot – Jolanta WYSZKOWSKA, Czarny Bob – Adam JANIK, Clem – Michał BAGNIEWSKI, Tom – Wojciech PACZYŃSKI, Alfred – Dariusz NURZYŃSKI, Julia – Małgorzata WIERZBICKA, Narrator – Witold DEWOR, Sam - Mateusz SACHA/Wojciech RUSAK, Kay - Laura MALINIECKA/Alicja KARASEK/Jan STACHOŃ, Hugh - Zuzanna SZMAGAŁA/Amelia BEREŻAŃSKA/Mikołaj PRADELA, Tina - Urszula SZMAGAŁA/Julianna JEZIOROWSKA, Johny - Piotr KLIMA/Anna JEZIORSKA, Sophie - Anna LASKOWSKA/Antonina KRASZEWSKA

Chór oraz orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu

Bilety

parter: 20,00 zł (normalny) i 15,00 zł (ulgowy)
balkon główny: 15,00 zł (normalny) i 10,00 zł (ulgowy)
balkony boczne: I piętro 10,00 zł

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Sponsor

Kalendarium wydarzeń

Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

Słodziak

28 stycznia 2020, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ

Teatr Spektakl / widowisko

BARON CYGAŃSKI

4 lutego 2020, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ