Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Noworoczny dla Sądeczan 2023

Muzyka Koncert

7 stycznia 2023, godz. 18:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 70 zł, 80 zł, 1 zł*
Dodatkowe informacje:
*1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Bilety do nabycia od 28 grudnia 2022 online oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz, tel. 18 448 26 00) czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00.
Koncert Noworoczny dla Sądeczan jest już tradycją. Każdego roku na początku stycznia mieszkańcy miasta tłumnie wypełniają salę sądeckiego SOKOŁA. Rok 2023 przywitamy już w sobotę 7 stycznia o godz. 18:00.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk SG mgr Leszka Mieczkowskiego przygotowała na tę okazję specjalny program, na który składają się arie operetkowe oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowe. Orkiestrze będą towarzyszyć artyści polskiej sceny muzycznej: Natalia Rubiś – sopran, Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran oraz Krystian Krzeszowiak – tenor. Koncert poprowadzi Katarzyna Sanocka.

PROGRAM

Johann Strauss II (1825-1899)
opr. Eiji Suzuki
Wiązanka z operetki Zemsta Nietoperza

Lucio Dalla (1943-2012)
Caruso

Franz Lehár (1870-1948)
Kto me usta całuje, ten śni aria Giuditty z operetki Giuditta

Aram Chaczaturian (1903-1978)
Lezginka z baletu Gajane

Jacques Offenbach (1819-1880)
Aria ze śmiechem z operetki Perichola

Johann Strauss (1804-1849)
Das eine kann ich nich verzeih’n walc z operetki Wiedeńska krew

Franz Lehár (1870-1948)
Kiedy skrzypki grają czardasz Ilony z operetki Cygańska miłość

Emmerich Kálmán (1882-1953)
Ach, jedź do Varaždin! duet harbiny Maricy i barona Żupana z operetki Hrabina Marica

Joseph Hellmesberger Jr. (1855-1907)
Danse Diabolique

Emmerich Kálmán (1882-1953) 
Lekko, zwiewnie duet Hrabiny i Tassila z II aktu operetki Hrabina Marica

Grigoraș Ionică Dinicu (1889-1949)
Hora Staccato

Rodolfo Falvo (1873-1937)
sł. Enzo Fusco
Pieśń neapolitańska Dicitencello vuje

Johann Strauss (1804-1849)
Klänge der Heimat czardasz Rosalindy z operetki Zemsta nietoperza

Jerry Bock (1928-2010)
Sunrise, Sunset z musicalu Skrzypek na dachu

Franz Lehár (1870-1948)
Hab nur ich dich allein duet Carewicza i Sonii z operetki Carewicz

Johann Strauss (1804-1849)
Perpetuum mobile op.257

Emmerich Kálmán (1882-1953)
Tłumy fraków duet Sylvii i Edwina z operetki Księżniczka Czardasza

Johann Strauss (1804-1849)
Marsz Radetzkyego

Natalia RUBIŚ – sopran

Absolwentka prestiżowego programu operowego w Yale School of Music oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studiowała również w Hochschule für Musik w Dreźnie.

Zadebiutowała podczas Händel-Festspiele w Halle w 2014 roku partią Calisto w operze Giove in Argo Georga Friedricha Händla. Laureatka II nagrody na 2. Międzynarodowym Konkursie im. Antoniny Campi (2019) i nagrody Debiut w Opera Carolina w USA podczas konkursu im. Marcello Giordano na Sycylii (2018). Od kilku lat współpracuje z Wojciechem Siudmakiem i Francisem Lai przy Międzynarodowym Projekcie Pokoju Wieczna miłość, którego jest ambasadorką. Poza granicami kraju promuje polską muzykę wykonując utwory m. in. Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Solistka m.in.: Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Wrocławskiej i Łódzkiej, Filharmonii Narodowej. Występuje również w repertuarze oratoryjnym i pieśniarskim.

Iwona CHRUŚLICKA – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem tak znakomitych profesorów jak: Thomas Heyer, Stefania Donzelli, Claudia Visca, Włodzimierz Zalewski, Tadeusz Pszonka, Mariusz Kwiecień. Współpracowała z licznymi orkiestrami dętymi oraz symfonicznymi w kraju, a także poza jego granicami. Od 2021 r. solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Laureatka I nagrody II International Viennes Spring Music Competition (2022).

Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach – Nagroda specjalna za wyróżniające wykonanie utworu Ludomira Różyckiego oraz Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu wokalnej muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Współpracuje także z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną. Wieloletnia solista Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej oraz Chóru im. Jana Pawła II z Nowego Sącza.

Krystian KRZESZOWIAK – tenor

Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Mediolanie oraz Accademia Internazionale della Musica di Milano. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadebiutował partią Almavivy w Cyruliku sewilskim Rossiniego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2017 roku odbył światowe tournée z Sir. J. E. Gardinerem jako odtwórca ról w operach Claudia Monteverdiego: tytułowego Orfeusza oraz Telemaco w Powrót Ulissesa do ojczyzny, występując m.in. w Harris Theater w Chicago, na Festiwalu w Aix-en-Provence, Salzburger Festspiele, w Edynburgu, Bristolu, Lucernie, Barcelonie, Berlinie, Paryżu i w nowojorskiej Carnegie Hall. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, Waldemarem Malickim w Filharmonii Dowcipu i Wiesławem Ochmanem w MTM Operetka. Artysta międzynarodowych scen operowych m.in. w: Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, ROH Covent Garden, Carnegie Hall, Teatro Real de Madrid, Arena di Verona, Château de Versailles.

ppłk SG mgr Leszek MIECZKOWSKI

I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Warszawie. Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Pedagog w zakresie sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Brązowym Medalem za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor”.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Muzyczny ambasador Straży Granicznej w kraju i za granicą. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Od 28 lat towarzyszy artystom podczas koncertów Noworocznych w MCK SOKÓŁ.

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Nitram

3 stycznia 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

PIĘKNY PORANEK

10 stycznia 2023, godz. 18:55

Kino SOKÓŁ