Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Nocy Letniej 2024

Muzyka Taniec Koncert Plener

13 lipca 2024, godz. 19:30

Dziedziniec MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 0 / 5 zł
Dodatkowe informacje:
19:30 – nauka tańca – wstęp wolny

20:30 – koncert – miejsca siedzące: 5 zł, miejsca stojące: bezpłatnie
Zapraszamy już w sobotę, 13 lipca, na kolejny KONCERT NOCY LETNIEJ, który tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. W tym roku zapraszamy również do wspólnej nauki tańca lindy hop, którą rozpoczniemy, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, o godzinie 19:30. Zaraz po niej wysłuchamy koncertu zespołu Lazy Swing Band, w którego programie znajdą się przeboje złotej ery swingu.

Lazy Swing Band

Młoda i dynamiczna grupa, która kocha muzykę i kulturę swingową. Zespół powstał w Krakowie, gdzie w 2016 roku zaczął przygodę od małych swingowych potańcówek w Piwnicy pod Baranami.

Do dorobku zespołu można zaliczyć udział w największych festiwalach swingowych i jazzowych w kraju i za granicą, m.in: Dragon Swing Festival, Retro Festival,Transwingvania Lindy Exchange, oraz dwie płyty.

Skład zespołu:
Sylwia Buchalska-Augustyn – wokal
Wojciech Rejdych – saksofon
Dominik Borek – trąbka
Michał Biel – kontrabas
Miłosz Bazarnik – pianino
Łukasz Giergiel – perkusja

Instruktorzy tańca lindy hop

Karolina Macałka – swoją przygodę ze swingiem rozpoczęła w 2009 roku w Krakowie, na kursie Lindy hop. Od 2012 kultura tańców swingowych jest kluczowym elementem jej życia. Uczyła się od topowych nauczycieli, m.in w Wilnie, Kopenhadze, Reykjaviku czy Sztokholmie. Spędziła łącznie 30 tygodni na swingowym obozie w Herräng, uczęszczając na intensywne kursy Lindy hop, Balboa, Solo Jazz. Lindy hop kocha za to, że jest to taniec dla wszystkich, daje ogromną radość i łączy ludzi rytmem afroamerykańskiej Ameryki sprzed prawie 100 lat.

Mateusz Maj – odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów. Przygodę ze swingiem rozpoczął od Lindy Hop w 2014 roku. Uwielbia elegancję i subtelność, a zarazem dynamiczność tańców swingowych. Pragnie tą fascynacją zarażać innych. Każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie swoich umiejętności w tańcu, między innymi poprzez uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach.
W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, uniemożliwiających zorganizowanie wydarzenia na Dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, nauka tańca oraz koncert odbędą się w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ.

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż / finisaż

ŚCIEŻKI NARRACJI. Robert Bubel | wernisaż wystawy

12 lipca 2024, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu

Edukacja Plener

Sokół na szlakach niepodległości

14 lipca 2024, godz. 08:00

Przełęcz pod Ostrą