Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Mateusza „Goorala” Górnego

Muzyka Koncert

5 - 12 lutego 2021

online

Wstęp: Bezpłatny dostęp
„Gooral”, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum'n'bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską.
Zagrał ponad 1000 live’ów w 20 krajach m.in na Opener, Sziget, Woodstock, Exit, Orange, Audioriver, Colours of Ostrava i w wielu, wielu innych miejscach…

Na swoim muzycznym koncie ma 5 płyt studyjnych i jedną DVD z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze, która zyskała miano bestsellera Empiku. Gooral jest również współzałożycielem zespołu Psio Crew i od czasu do czasu wyraża się scenicznie poprzez projekt Górny w klimatach technopodobnych.

Może pochwalić się Machinerem za debiut roku, nominacjami do Fryderyków, czy nagrodami np. na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Jego muzyką reklamowały się duże festiwale, m.in Opener czy Coke. Gooral stworzył oprawę muzyczną do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i Górale”, a także zajął się udźwiękowieniem filmów.

W marcu 2020 nakładem Sp records ukazał się jego najnowszy album Ethno Elektro 2, który zawiera dwa krążki: Fusion i Wolno. Aktualnie Gooral porusza się w klimatach downtempo oriental. Te klimaty muzyczne można znaleźć na krążku Wolno. Płyta zyskała uznanie również za granicą, a niemiecka wytwórnia Bar 25 umieściła kawałek Krywaniu na swojej składance Sirin vol.6.

Obecnie artysta gra downtempowe solo live acty wyrażając się scenicznie poprzez syntezatory, piszczałki, okarynki, procesory efektów, czy abletona z pushem.
Nagranie będzie dostępne bezpłatnie na naszej stronie internetowej oraz kanale YouTube MCK SOKÓŁ od 5 lutego od godz.20.00.
Patronat honorowy:
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego