Dzień Kobiet w Kinie SOKÓŁ

Kino Konkurs Prelekcja Seans filmowy

8 marca 2021, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Bilety: 13 zł
„Kino kocha kobiety” – pod takim hasłem będziemy świętować Dzień Kobiet w Kinie SOKÓŁ. Zapraszamy wszystkie Panie na seans filmu „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”, przed którym odbędą się konkursy z nagrodami!
Wieczór poprowadzą dwaj szarmanccy panowie - aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego - Mieczysław Filipczyk i Janusz Michalik.

Będzie trochę poetycko - w klimacie Tuwima, nieco sentymentalnie, może nawet nostalgicznie, ale też humorystycznie, z lekką domieszką delikatnej i przede wszystkim ciepłej satyry. Ponadto - konkursowo-quizowo i w dodatku z sympatycznymi nagrodami. Prowadzący gwarantują, że akcja nie będzie spowolniona, bez długich ujęć, jak w spaghetti westernach, czy jak mawiał inżynier Mamoń „w polskim filmie, w którym nic się nie dzieje”, ale krótko i dynamicznie - jak w sprawnym kinie akcji.
OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA - przedpremiera
USA, Wielka Brytania 2020, 113,’kryminał, dramat, thriller, napisy, od 15 lat

Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę naprawienia błędów z przeszłości.

Na portalu Rotten Tomatoes film otrzymał aż 97 procent pozytywnych recenzji, krytycy są zachwyceni wyjątkową kreacją Carey Mulligan. Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Emerald Fennell (serial "Killing Eve"). Film na ekranach kin w 2021 roku.

Kalendarium wydarzeń

Ujęcie z góry. Kobieta gra na wiolonczeli. Przed nią pulpit z nutami
Muzyka Koncert

MOZAIKI MUZYCZNE - Barwy inspiracji

5 - 12 marca 2021

online

Na pierwszym planie chlopiec w koronie i pelerynie wyciaga przed siebe ręce. W tle grupa dzieci
Teatr Przegląd Spektakl

36. Festiwal BAJDUREK | kwalifikacje

9 marca - 18 maja 2021

MCK SOKÓŁ