Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Katarzyna Żak – „Miłosna Osiecka”

Muzyka Koncert

24 marca 2023, godz. 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 45 i 40 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 24 lutego 2023 on-line oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz, tel. 18 448 26 00, czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-nd. 12:00-20:00).
Podczas drugiego koncertu XVIII Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH usłyszymy najpiękniejsze miłosne teksty Agnieszki Osieckiej w wykonaniu polskiej aktorki i wokalistki Katarzyny Żak.
Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest koncert Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką: wybrałam utwory, które są mi najbliższe. I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie. Na płycie wszystkie teksty są o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza. W programie usłyszymy m.in: Małgośkę, Na całych jeziorach Ty, Okularnicy, Weselne dzieci, Siedzę w Mławie, Wariatkę, Balladę wagonową. W repertuarze znalazły się dwa całkowicie nieznane teksty Agnieszki Osieckiej, które Pani Katarzyna dostała od Agaty Passent, a do których została specjalnie na tę płytę napisana muzyka.
Wykonawcy: 
Katarzyna ŻAK – śpiew
Hadrian TABĘCKI – piano
Witold CISŁO – perkusja, bas
Bartłomiej KRAUZ – akordeon
Piotr MALICKI – gitary

Sponsorzy

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Spotkanie / dyskusja

WRZĄTEK: PIĘKNO

23 marca 2023, godz. 18:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

cykl: Wrzątek
Kino Seans filmowy

WRÓŻKA ZĘBUSZKA

25 marca 2023, godz. 09:30

Kino SOKÓŁ