Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„GÓRA JEST KOBIETĄ” - przegląd filmowy

Kino Seans filmowy

14 - 15 sierpnia 2020

Kino SOKÓŁ

Bilety: Wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Liczba widzów podczas każdego z seansu została ograniczona do 50.
Przegląd filmowy w ramach XII Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki – Małopolska Karpaty OFFer, w ramach którego zostaną wyświetlone filmy: „Pora umierać" oraz „Niesamowita Marguerite".

PORA UMIERAĆ

14 sierpnia (piątek), godz. 22:00
Polska 2007, dramat, reż. Dorota Kędzierzawska

Autorskie kino duetu Dorota Kędzierzawska i Artur Reinhart z olśniewającą kreacją Danuty Szaflarskiej. "Pora umierać" to historia pełnej życia i poczucia humoru starszej pani. Kobieta pod koniec życia musi zmierzyć się nie tylko z teraźniejszością, ale i z przeszłością. Wygrywa, czy przegrywa życie? Nawet jeśli zadaje sobie wprost to pytanie, to nigdy na nie odpowiada... Aniela z ironicznym uśmiechem patrzy na rzeczywistość i tym uśmiechem właśnie rozprawia się ze swoją samotnością.

NIESAMOWITA MARGUERITE

15 sierpnia (sobota), godz. 22:15
Belgia, Czechy, Francja 2015, dramat, komedia, reż. Xavier Giannoli

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w imponującym zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji: muzyce. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów. Aspirująca do miana divy kobieta staje się obiektem zakulisowych żartów. W ramach prowokacji, młody dziennikarz pisze pełną zachwytów recenzję jej występu. To sprawia, że bohaterka jeszcze mocniej zaczyna wierzyć w swój wrodzony talent i postanawia spełnić marzenie życia. Przy wsparciu sowicie opłaconego eks-gwiazdora opery, przygotowuje się do pierwszego recitalu przed prawdziwą publicznością.

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY