FUN&CLASSIC - koncert z udziałem publiczności

Muzyka Koncert

16 lutego 2021

wtorek godz. 19:00

sala im. L. Lipińskiego

Bilety: 70 zł, 65 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 11 lutego.
Serdecznie zapraszamy na koncert pełen wirtuozerii i żartu muzycznego w wykonaniu wszystkim bardzo dobrze znanej Grupy MoCarta.
W programie: popisy prawdziwych mistrzów, artystów znanych i uznanych,  poważne kompozycje i zabawne muzyczne igraszki, opatrzone celnymi komentarzami.

Koncert FUN AND CLASSIC z Grupą MoCarta, ale bez Waldemara Malickiego

Szanowni Państwo!

W koncercie pt. FUN AND CLASSIC nie będzie mógł, niestety, wystąpić Waldemar Malicki. Pianista od poniedziałku przebywa na kwarantannie, spowodowanej kontaktem z osobą, która przechodzi koronawirusa. Jest nam z tego powodu bardzo przykro, ponieważ przygotowania do tego wydarzenia artystycznego trwały kilka miesięcy.

Niezmiennie jednak we wtorek, 16 lutego (godz. 19:00, wystąpi Grupa MoCarta, która zaprezentuje swój rozszerzony program, doskonałe połączenie wirtuozerii i żartu muzycznego.

Jeśli ktoś z naszych Widzów z powodu nieobecności Waldemara Malickiego chciałby zrezygnować z udziału w koncercie, może to uczynić jedynie w terminie do 16 lutego do godz. 19:00.

Zwrot biletów zakupionych w kasie:

Prosimy o podejście do kasy MCK Sokół z biletem na wydarzenie oraz dokumentem zakupu (faktura lub paragon jeśli Państwo posiadają). Zwrot nastąpi gotówką lub na kartę płatniczą.

Zwroty biletów zakupionych online:

Prosimy o przesłanie wiadomości e-mail, którą otrzymali Państwo z biletem online wraz z prośbą o zwrot biletu. Ważne by był w niej załączony bilet lub nr transakcji z systemu Bilety 24. Proszę o przesłanie powyższej wiadomości na adres k.kozuch@mcksokol.pl do 16 lutego do godz. 19:00.

Zwrot nastąpi na Państwa konto bankowe, z którego zapłacili Państwo za bilet.

GRUPA MOCARTA

Grupa muzyków
W skład Grupy wchodzą skrzypkowie: Filip Jaślar i Michał Sikorski, altowiolista Paweł Kowaluk oraz wiolonczelista Bolesław Błaszczyk (zastąpił zmarłego tragicznie 10 października 2000 Artura Reniona). Zespół kilkakrotnie występował w MCK SOKÓŁ, zawsze owacyjnie przyjmowany przez sądecką publiczność.

„Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.”

Artur Renion

Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne - jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta. Każdy utwór to starannie dobrane fragmenty muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączone wraz z akcją sceniczną i kilkoma rekwizytami w całość, doprowadzające Publiczność do spontanicznych wybuchów radości a czasem nawet do łez (rozpuku i pęknięć za śmiechu jak do tej pory nie zanotowano).

Kwartet rocznie gra około dwustu koncertów w Polsce i za granicą w stosunku 3/1. Wyjątek (jak do tej pory) stanowi rok 2018 w którym Grupa MoCarta, prócz kilkudziesięciu interwencji zagranicznych, zagra jesienią 55 koncertów w Paryżu.

Ponieważ 95% występów zagranicznych skierowane jest do obcojęzycznej publiczności (czyli Tam-bylców), eksportowa nazwa kwartetu to „MozArt Group”. Oprócz Polski, show Grupy MoCarta obejrzano w ponad czterdziestu państwach świata, co jest wyjątkowo uciążliwe, ponieważ każdy kraj trzeba wpisać do formularza DS-160, niezbędnego podczas ubiegania się o wizę do USA…

(źródło: https://www.grupamocarta.pl/)

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Wolfgang Amadeusz Mozart - KONCERT ORATORYJNY

12 - 19 lutego 2021

online

Plansza reklamująca konkurs plastyczny Mały scenograf. Na niebieskim tle umieszczono elementy kojarzące się z teatrem oraz przybory malarskie. Jest czerwona kotara, pędzle oraz paleta malarska, kredka, pióro i nożyczki do wycinania.
Edukacja Sztuka Konkurs

Mały scenograf - konkurs na projekt kostiumów i scenografii

16 lutego - 30 kwietnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ