Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Fun and Classic 2023: Waldemar Malicki i Śląska Orkiestra Kameralna

Muzyka Koncert

16 lutego 2023, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 80 zł (normalne), 75 zł (ulgowe)
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży w kasie MCK SOKÓŁ oraz on-line od 26 stycznia 2023, od godz. 8:00.

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).
16 lutego zapraszamy na koncert pełen wirtuozerii i żartu muzycznego w wykonaniu wszystkim dobrze znanego pianisty Waldemara Malickiego i Śląskiej Orkiestry Kameralnej. W programie: Maestro i Muzycy grają klasykę i evergreeny, a w przerwie degustacja klasycznych tłustoczwartkowych słodkości sponsorowanych przez sądeckie ciastkarnie.

Program Koncertu

Dariusz Zboch – Vivaldiana
Nigel Hess – The Love
Waldemar Malicki – Żart Budapeszt/Warszawa
Johannes Brahms – Taniec węgierski g-moll
Dariusz Zboch / Elvis Presley – Love me tender
Waldemar Malicki Wariacje – Elvis Presley / Plaisir d’amour
Georges Bizet Uwertura do opery Carmen

przerwa

Dariusz Zboch / Ennio Morricone – 1900 
Dariusz Zboch / Seweryn Krajewski – Anna Maria
Dariusz Zboch / Mieczysław Święcicki – Pod Papugami
Waldemar Malicki – Historia walca
Francis Lai – Love story
Dariusz Zboch / Ray Charles – Hit the road, Jack
Szara kolęda
George Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur, III część

Waldemar Malicki

Pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala Mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie,  brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą.

Śląska Orkiestra Kameralna

Jest najmłodszym z trzech zespołów artystycznych Filharmonii Śląskiej. Założył ją w 1981 r. i przez 2 dekady prowadził kompozytor i dyrygent prof. Jan Wincenty Hawel. W latach 2006-2010 jej kierownikiem artystycznym był zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w 1999 r. – Massimiliano Caldi. Obecnie Śląska Orkiestra Kameralna współpracuje z  Piotrem Pławnerem, jednym z najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji, który wystęuje także jako solista. 

Zakres repertuarowy tego zespołu jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Obejmuje on, prócz wielkich klasyków kameralistyki, rzadko grywane kompozycje Holsta, Piazzolli, czy Respighiego, a także smyczkowe opracowania wirtuozowskich utworów kameralnych Schuberta, Mendelssohna, Czajkowskiego i Szostakowicza.

Orkiestra cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej- jest zapraszana na wiele międzynarodowych festiwali, jak m.in: w Rialp, Czeskim Krumlowie, Łańcucie, Festival Murten Classics, Le Festival des Voutes – Sud-Vendée, Schubertiade – Schloss Eyb, szwajcarski Crans-Montana Classics, Festiwal Muzyki Kameralnej Kwartet Śląski i jego goście, czy Muzyka w Starym Krakowie. Była też gościem tak prestiżowych sal koncertowych Europy, jak Concertgebouw w Amsterdamie, Sali Verdiego w mediolańskim Konserwatorium, czy berlińskiego Konzerthaus.

Współpracowała z całą plejadą świetnych solistów, występowała także pod batutami znakomitych dyrygentów: Paula Esswooda, Jerzego Maksymiuka, Mirosława J. Błaszczyka, Tadeusza Wojciechowskiego, a także Marka Mosia.

Płyty Śląskiej Orkiestry Kameralnej zyskały uznanie melomanów i krytyków, wielokrotnie pojawiając się na liście nominowanych do Fryderyków.

Sponsorzy Gali Pączkowej

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ – wersja poszerzona

15 lutego 2023, godz. 16:20

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Dzień Kota w Kinie SOKÓŁ

17 - 19 lutego 2023

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu