Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Dzień Kota w Kinie SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

17 - 19 lutego 2023

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: od 13 zł
Międzynarodowy Dzień Kota w Kinie SOKÓŁ świętować będziemy przez trzy dni – od 17 do 19 lutego. Na wszystkich miłośników tych puchatych stworzeń czekać będą dobrane specjalnie na tę okazję tytuły: „Kot w Butach. Ostatnie życzenie”, „Zadziwiający kot Maurycy” oraz „Kociarze”, a przed seansami 17 lutego – konkursy z nagrodami! Dodatkowo przez cały weekend trwać będzie zbiórka żywności i produktów dla kotów.

Zbiórka żywności i produktów dla kotów

Zarówno przed jak i po seansach odbywać się będzie zbiórka żywności i produktów, które pomogą Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Nowym Sączu w ratowaniu kocich żyć.

Obecnie najpotrzebniejsze artykuły to: 
  • sucha i mokra karma,
  • zabawki dla kotów,
  • kuwety i transportery,
  • podkłady higieniczne,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • ręczniki papierowe,
  • worki na śmieci.

Zachęcamy do wsparcia tego szczytnego celu!

Przed seansami w dniu 17 lutego – konkursy z nagrodami!

Kot w Butach. Ostatnie życzenie

USA 2023, 100', familijny, od 6 lat, dubbing
Seanse: 17 lutego godz. 15:45, 18-19 lutego godz. 10:45, 13:50
Bilety: 14 i 17 zł
Kup bilet > 

Kot w butach wyrusza w epicką podróż do Czarnego Lasu, aby znaleźć mityczną Gwiazdę Życzeń i przywrócić utracone życie. Ale gdy zostanie mu tylko jedno życie, będzie musiał się ukorzyć i poprosić o pomoc swoją dawną partnerkę i nemezis: urzekającą Kitty Kociłapkę.

W swoich poszukiwaniach Kot i Kitty będą wspierani przez gadatliwego, nieustannie wesołego kundla, Perro. Razem, nasza trójka bohaterów będzie musiała wyprzedzić o krok Złotowłosą i rodzinę Trzech Misi - Mamę Miś, Tatę Misia i Małego Misia oraz Jacka Placka oraz wielkiego łowcę nagród, Wilka który ma Kota na celowniku.

Zadziwiający kot Maurycy

Niemcy, Wielka Brytania 2022, 93', animacja, familijny, od 7 lat, dubbing
Seanse: 17-19 lutego godz. 12:20 (sala z pętlą indukcyjną)
Bilety: 14 i 17 zł
Kup bilet >

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci.

Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel.

Kociarze

USA 2022, 89', dokumentalny, od 15 lat, napisy
Seanse: 17 lutego godz. 17:00, 18-19 lutego godz. 13:00
Bilety: 13 i 16 zł
Kup bilet > 

Wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze.

W „Kociarzach” śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze. „Kociarze” to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Fun and Classic 2023: Waldemar Malicki i Śląska Orkiestra Kameralna

16 lutego 2023, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

MUMIE

18 lutego 2023, godz. 09:30

Kino SOKÓŁ