Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Finał 4. Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – słowem opisane”

Literatura Koncert Konkurs

22 maja 2024, godz. 17:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych od 15 maja w kasie MCK SOKÓŁ.
Zapraszamy na koncert finałowy 4. Konkursu Literackiego „Piękno Małopolski – słowem opisane”, podczas którego wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla Laureatów oraz odbędzie się promocja Almanachu z pracami nagrodzonymi w 3. edycji Konkursu. Muzyczną oprawę wydarzenia zapewni zespół ALTERMOOD. Ten wyjątkowy finał Konkursu, którego Patronem Honorowym jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, odbędzie się w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, 22 maja br. (środa) o godz. 17:00.
Po raz kolejny zaprosiliśmy do udziału w naszym Konkursie każdego kto zechciał opisać piękno Małopolski, fragmenty jej krajobrazu i architektury; piękno twórczości ludowej, rękodzieła, obrzędów i zwyczajów, legend, a nawet smaku niepowtarzalnych, tradycyjnych małopolskich potraw. Ale też piękno zwykłych ludzi, na co dzień zamieszkujących tę ziemię.

Czwarta edycja Konkursu Literackiego – podobnie jak trzy poprzednie – przyniosła obfity plon w postaci ponad trzystu prac, nadesłanych przez 184 autorów, napisanych prozą lub wierszem, gwarą lub językiem literackim. Tradycyjnie też konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: do lat 12, od 13 do 17 lat i od lat 18.
Gościem wydarzenia będzie zespół muzyczny ALTERMOOD, w skład którego wchodzą: Magdalena Kurnyta (wokal), Tomasz Grzegorzek (gitara basowa), Krzysztof Zwoliński (gitara elektryczna), Bartłomiej Michalik (perkusja) i Jonatan Hojdys (klawisze).

Zespół funkcjonuje od 2018 roku. Ekipę muzyków, a zarazem przyjaciół, łączy pasja do jazzu, funku i popu. Wykonują własne utwory i zaaranżowane przez siebie covery. W ich twórczości pojawiają się też delikatne klimaty alternatywne. Teksty wykonywanych przez ALTERMOOD utworów są pełne głębokich emocji i refleksji, melodie i aranżacje często zaskakujące i kreatywne, o czym będzie się można z pewnością przekonać podczas koncertu.

PATRON HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Partner

Kalendarium wydarzeń

szkic obrazu malowanego na szkle przedstawiający kwiat
Sztuka Warsztat

OBRAZ NA SZKLE

23 maja 2024, godz. 16:00 - 18:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ