Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

DZIEŃ KOBIET W KINIE SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

8 marca 2023, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 18 zł
„Kino kocha kobiety” – pod takim hasłem również w tym roku będziemy świętować Dzień Kobiet w Kinie SOKÓŁ. Zapraszamy wszystkie Panie na seans filmu „Pokolenie Ikea”, przed którym odbędą się konkursy z nagrodami!
Wieczór poprowadzi Krzysztof Witowski.

Dla każdej Pani kosmetyk GRATIS!
„Pokolenie Ikea”
Polska 2022, 103', komedia, romans, od 15 lat

Adaptacja bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa Piotra C.. Dla głównego bohatera fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. W rolach głównych Bartosz Gelner i Michalina Olszańska.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Patroni medialni