Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Cztery córki

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

2 kwietnia 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 13 i 16 zł (klubowicze – 10 zł)
We wtorek, 2 kwietnia, o godzinie 18:30 w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu wyświetlony zostanie film „Cztery córki”. Projekcja odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT.
Cztery córki zostały nominowane do Oscara za najlepszy dokument i zdobyły nagrodę w tej kategorii na ostatnim festiwalu w Cannes, jednak sam film jest zaskakującym połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji, z polityczną rewolucją w tle. Całą opowieść oparto zaś na prawdziwej, wstrząsającej historii Olfy Hamrouni i jej dzieci.

Ta wyjątkowa forma pozwala jednej z najbardziej uznanych reżyserek współczesnego kina (to jej druga nominacja do Oscara), Kaouther Ben Hani, zanurkować głęboko w temacie, który został zbanalizowany przez media. Bohaterką jest Olfa (we własnej osobie, ale czasem zastępowana na ekranie przez aktorkę), matka czterech córek. Dwie najmłodsze występują w filmie, zniknięcie dwóch najstarszych (wcielają się w nie aktorki) jest tematem pasjonującego „śledztwa”, które prowadzi aż do jednej z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych na świecie – tzw. Państwa Islamskiego.
Francja, Niemcy, 2023, 107', dokumentalny, napisy

Kalendarium wydarzeń

Literatura Konkurs

4. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE” | zgłoszenia

30 marca 2024

województwo małopolskie

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

Bękart

3 kwietnia 2024, godz. 16:10

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu