Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Bękart

Kino Seans filmowy

12 marca 2024, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 16 zł (10 zł – członkowie Klubu)
W ramach Klubu Filmowego III Wieku zapraszamy we wtorek, 12 marca o godzinie 12:15, do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na przedpremierę filmu BĘKART.
Wstęp i prowadzenie dyskusji: Filip Nowak - filmoznawca

Zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film Nikolaja Arcela (Kochanek królowej) z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Autorami scenariusza są Arcel i Anders Thomas Jensen (Jabłka Adama, Jeźdźcy sprawiedliwości).

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją.

Kiedy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, Ann Barbarę (Amanda Collin) i jej męża, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.

Porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu, oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.
Dania, Szwecja 2023, 127', dramat historyczny, napisy,  od 15 lat
Reżyseria: Nikolaj Arcel
Scenariusz: Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Kino Kocha Kobiety 2024

8 marca 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Przesilenie zimowe

12 marca 2024, godz. 18:55

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu