Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

BAJKI MUZYKĄ PISANE: „Małpa w kąpieli”

Muzyka Taniec Spektakl / widowisko

16 stycznia 2024

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 15 zł
Dodatkowe informacje:

Rezerwacja biletów w cenie 15 zł od 1 os. – wyłącznie dla grup zorganizowanych z przedszkoli (dzieci od lat 5), klas „zerowych” oraz klas I – V szkół podstawowych – od dnia 28 listopada br. bezpośrednio pod numerem tel. 18 44 82 651 lub mailowo pod adresem: a.zyczynska@mcksokol.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:30).

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Bajki Muzyką Pisane”, które odbędzie się już 16 stycznia 2024 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Artyści Filharmonii Krakowskiej oraz tancerze zaprezentują bajkę Aleksandra Fredry pt. „Małpa w kąpieli”.
To już kolejna odsłona cyklu spektakli pod wspólnym tytułem „Bajki Muzyką Pisane”! Nieprzypadkowo w tym sezonie artystycznym projekt opiera się na twórczości Aleksandra Fredry – rok 2023 został ogłoszony rokiem wybitnego poety, komediopisarza i pamiętnikarza. Jego twórczość dla dzieci została nieco zapomniana – dlatego w tym sezonie filharmoniczne bajki przybliżą najmłodszym postać autora. 

Główną postacią bajki będzie Aleksander Fredro, który wprowadzi dzieci w świat poezji oraz ilustrującej ją muzyki. Tak jak w poprzednich latach poznamy z bliska instrumenty – tym razem te mało znane czy wręcz już zapomniane jak lira korbowa, banjo czy duduk. Na scenie, w otoczeniu kolorowych scenografii, wystąpią artyści Filharmonii Krakowskiej i tancerze. Muzykę na potrzeby spektaklu skomponują młodzi utalentowani krakowscy kompozytorzy.

„Bajki Muzyką Pisane” to spektakle wypełnione muzyką, piosenkami i humorem, obfite w interakcje z pełną energii publicznością.

Spektakl adresowany jest do publiczności w wieku 5-12 lat oraz ich opiekunów. Czas trwania spektaklu to ok. 60 minut.
Spektakl muzyczny dla grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół podstawowych.
Na spotkanie zapraszamy o godz. 10:00 i 12:00.

Twórcami Bajek Muzyką Pisanych w sezonie artystycznym 2023/2024 będą:

scenariusz: Małgorzata Czerwień, Jerzy Łysiński
reżyseria: Rafał Sowa, Tomasz Świerczek
muzyka: Marek Pawełek, Stanisław Rzepiela, Paweł Siek

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Pieśni wielorybów

16 stycznia 2024, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Chłopiec i czapla

16 stycznia 2024, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu