Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

BACH I SPADKOBIERCY

Muzyka Koncert

1 lipca 2021, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Bilety: Wstęp bezpłatny
W ostatnim koncercie XIX Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA wystąpi organista z Niemiec - Martin Meier.

PROGRAM

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium in a BWV 569

Camille Saint-Saёns (1835-1921)
Troisième fantaisie op. 157

Jean Langlais (1907-1991)
Suite médiévale
            I. Prélude
            III. Improvisation

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Koncert organowy a-moll wg Antoniego Vivaldiego BWV 593
            Allegro
            Adagio
            Allegro

Gabriel Pierné (1863-1937)
Trois pièces op. 29
            Prélude
            Cantilène
            Scherzando de Concert


Prowadzenie: Anna Woźniakowska

Martin Meier

Martin Meier
Urodzony w Birkenfeld/Nahe, rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 8 lat, a już w wieku lat 10 podjął pracę w charakterze organisty kościelnego. W 1978 roku otrzymał dyplom zawodowy dyrygenta chóru, następnie studiował muzykę kościelną na Uniwersytecie Muzycznym we Frankfurcie nad Menem. Od 1984 pracował w kościołach jako kantor i organista, równocześnie grając liczne koncerty w Niemczech i za granicą - jako solista i kameralista oraz realizując - jako dyrygent - wielkie formy oratoryjne. Dokonał wielu nagrań radiowych oraz płyt CD.

Od 1991 Martin Meier pełnił obowiązki organisty w parafii ewangelickiej we wschodniej Fryzji. W 2003 został powołany na stanowisko kantora oraz organisty kościoła miejskiego św. Michała w Jenie. Przez kolejnych siedem lat był dyrektorem muzycznym Ewangelickiego Kościoła Luterańskiego w Turyngii.

Współpracuje z licznymi chórami (także chłopięcymi), zajmując się działalnością dydaktyczną, a także wykonując dzieła sceniczne wszystkich epok. W 2013 wykonał po raz pierwszy własny musical Jonasz do słów słynnego jeneńskiego profesora teologii, Klausa-Petera Hertzscha. Obecnie w centrum jego działalności leży szeroko pojęta promocja muzyki kościelnej.

Kalendarium wydarzeń

Grafika przedstawiająca dwie czarne wiolonczele na żółto-zielonym tle
Muzyka Koncert

FILHARMONICY KRAKOWSCY KAMERALNIE

29 czerwca 2021, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Fragment biało-czarnego rysunku komiksowego. Rysunek łączy wiele dziecięcych elementów: rozradowany miś, statek kosmiczny z dwoma kosmitami w środku, słońce schowane za chmurką, elementy maszyn, bloki niewielkiego miasta. Układ tych elementów jest bardzo przypadkowy, są ułożone blisko siebie, bez wolnej przestrzeni. Rysunek wykonany jest czarnym długopisem na białym papierze.
Edukacja Sztuka Warsztat

Komiksowe lato - wakacyjna szkoła rysunku

5 - 9 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART