Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

32. REGIONALNY KONKURS NA PISANKĘ LUDOWĄ I PLASTYKĘ OBRZĘDOWĄ ZWIĄZANĄ Z OKRESEM WIELKANOCY

Folklor Sztuka Konkurs

29 marca - 1 kwietnia 2023

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie

Wstęp: wstęp wolny
Zapraszamy wszystkich miłośników kultury i tradycji na 32. edycję Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, organizowaną przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Muzeum Etnograficzne - Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne,
Pięknie ozdobione, ale niezbyt mocne.
Pisanki, kraszanki, całe w ornamentach,
Uświetniać będą wielkanocne święta.
www.miastodzieci.pl

Wydarzenie odbędzie się w salach wystawienniczych Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska 10. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć przepiękne prace i stoiska wielkanocne, które będą prezentowane od 29 do 31 marca w godzinach 9:00-15:00.

Na zakończenie konkursu, 1 kwietnia w godzinach 10:00-12:00 odbędzie się kiermasz wielkanocny, który stanie się doskonałą okazją, by zakupić piękne, tradycyjne, ręcznie wykonane ozdoby i upominki świąteczne. Natomiast tuż po nim, o godzinie 12:30, zostaną ogłoszone wyniki i laureaci Konkursu.

Do udziału w Konkursie zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli twórcy ludowi z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego (grodzkiego i ziemskiego), nowosądeckiego, limanowskiego, którzy indywidualnie lub w kompozycji zbiorowej jako stoisko wielkanocne zaprezentują swój niepowtarzalny kunszt ludowego zdobnictwa pisanek jak również wytworów wielkanocnej plastyki obrzędowej.

Organizatorzy zapewniają miejsca wystawiennicze, natomiast uczestnicy odpowiadają za przygotowanie i ekspozycję swoich prac.

Komisja Konkursowa oceniać będzie tylko te pisanki tradycyjne i współczesne, których podstawą jest naturalne jajko.

Do pobrania

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Matusia. Opowieść o Sprawiedliwej

29 marca 2023, godz. 12:00

Kino SOKÓŁ

Kino Sztuka Seans filmowy

David Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury

30 marca 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ