Na pełnym morzu

NIZIOŁKI
Szkoła Podstawowa im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach

o zespole

Do zespołu należą uczniowie kl. IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Radziemicach. W ramach zajęć teatralnych tworzą spektakle, które później prezentowane są lokalnej społeczności, podczas okolicznościowych świąt oraz na różnorodnych przeglądach teatralnych. Członkowie grupy mają na swoim koncie szereg sukcesów indywidualnych oraz zespołowych o zasięgu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. W ostatnich latach byli laureatami m.in. Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr, Festiwalu Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, Ogólnopolskiego Konkursu Teatralnego im. Felicjana Dulskiego, oraz Festiwalu Młodego Aktora w Kętach.

spektakl

„Na pełnym morzu”

Głównymi bohaterami dramatu są trzy kobiety, dryfujące na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały już całe zapasy żywności, a są bardzo głodne. Postanawiają zatem, że jedna z nich da się zjeść dwóm pozostałym. Naturalnie żadna z nich nie chce zostać zjedzona, więc szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę.

W końcu postanawiają przeprowadzić wybory, poprzedzone wiecowymi przemówieniami każdej z nich. Gdy głosowanie okazuje się być nieważnym (bo choć było tylko trzech głosujących, oddano cztery głosy), dwie spośród nich próbują wywrzeć moralną i psychologiczną presję na tą trzecią, aby zgodziła się zostać ich posiłkiem.

Scenariusz / adaptacja: „Na pełnym morzu” Sławomir Mrożek
Reżyseria: Katarzyna Duch
Scenografia / opracowanie plastyczne / kostiumy: zespół