Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Edukacja Literatura Teatr
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, adresowany do młodzieży i dorosłych, pogłębia wiedzę o literaturze, znajomość dzieł literackich, rozwija zainteresowania literackie i muzyczne, promuje talenty. Jest najstarszym i najważniejszym dla miłośników żywego słowa wydarzeniem tego typu.
Konkurs realizowany jest w formie 4 turniejów: recytatorskiego, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej i "wywiedzione ze słowa". Każdego roku Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ realizuje eliminacje rejonowe konkursu w Nowym Sączu (poprzedzone eliminacjami powiatowymi w Nowym Sączu, Gorlicach, Limanowej i Nowym Targu) oraz w Tarnowie (poprzedzone eliminacjami powiatowymi w Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni, Brzesku i Tuchowie). Najlepsi uczestnicy kwalifikowani są do udziału w eliminacjach wojewódzkich.

OKR 2024

W 2024 roku odbędzie się 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury.
Dowiedz się więcej

OKR 2023

W 2023 roku odbędzie się 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury.
Dowiedz się więcej

OKR 2022

Eliminacje dla rejonu tarnowskiego odbędą się 4 kwietnia br. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, a dla rejonu sądeckiego odbędą się 5 kwietnia br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Dowiedz się więcej