BIESIADA KARPACKA

Folklor Muzyka Taniec Teatr
Biesiada Karpacka jest częścią większego projektu pod nazwą „Nasze wiano dla Europy”, realizowanego od 2003 roku. Celem projektu jest wspólna refleksja w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej, których częścią wspólną jest łuk Karpat, nad własnymi atutami i problemami, które stanowią swoiste wiano, wnoszone przez te państwa do wspólnoty europejskiej.
Aby podkreślić wspólne cechy karpackich społeczeństw częścią projektu jest zawsze Biesiada Karpacka – prezentacja kultury, rzemiosła i sztuki kulinarnej Małopolski oraz zagranicznych partnerów. Jest to kolorowe, roztańczone i pełne smaków święto góralskich kultur tego największego pasma Europy. Wydarzenie uświadamia odbiorcom istnienie wspólnoty kulturowych korzeni oraz buduje poczucie dumy z własnej tożsamości.

BIESIADA KARPACKA 2022

19 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się XIX Biesiada Karpacka - święto karpackich kultur.
Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XIX Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: PIĄTKOWIOKI z Piątkowej, którzy zaprezentują bliski nam folklor lachowski; MŁODE PODHALE z Nowego Targu, prezentujące kulturę Podhala; GWOŹDZIEC z Gwoźdźca z programem opartym na kulturze Pogórza oraz zespół WoWaKin Trio, tworzący w nurcie muzyki korzeni na pograniczu tradycji, folku i improwizacji, specjalizujący się w interpretacjach muzyki tradycyjnej.

Tegoroczna Biesiada będzie też okazją do promocji książki Michaliny Wojtas „Śpiewajmy i bawmy się wesoło”, w której udział wezmą, a potem zaproszą do wspólnej zabawy, MAŁE LACHY z Nowego Sącza.

Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane ziołowe i kolorowe maści oraz lalki „Słowianki” będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime.

Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach, jak zawsze będzie darmowy.

Zapraszamy!

XIX Biesiada Karpacka jest również jednym z wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego Święta Małopolski.

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

grupa kobiet w strojach regionalnych
Muzyka Sztuka Koncert Warsztat

XIX Biesiada Karpacka w Miasteczku Galicyjskim

19 czerwca 2022, godz. 15:00 - 19:00

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu