BIESIADA KARPACKA

Folklor Muzyka Taniec Teatr
Biesiada Karpacka jest częścią większego projektu pod nazwą „Nasze wiano dla Europy”, realizowanego od 2003 roku. Celem projektu jest wspólna refleksja w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej, których częścią wspólną jest łuk Karpat, nad własnymi atutami i problemami, które stanowią swoiste wiano, wnoszone przez te państwa do wspólnoty europejskiej.
Aby podkreślić wspólne cechy karpackich społeczeństw częścią projektu jest zawsze Biesiada Karpacka – prezentacja kultury, rzemiosła i sztuki kulinarnej Małopolski oraz zagranicznych partnerów. Jest to kolorowe, roztańczone i pełne smaków święto góralskich kultur tego największego pasma Europy. Wydarzenie uświadamia odbiorcom istnienie wspólnoty kulturowych korzeni oraz buduje poczucie dumy z własnej tożsamości.

BIESIADA KARPACKA 2023

18 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się jubileuszowa XX Biesiada Karpacka - święto karpackich kultur.
Dowiedz się więcej

BIESIADA KARPACKA 2022

19 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się XIX Biesiada Karpacka - święto karpackich kultur.
Dowiedz się więcej