Finał 43. Festiwalu ECHO TROMBITY 2021

W dniach 23-25 czerwca 2021 r. w niezwykle urokliwej scenerii Miasteczka Galicyjskiego - już po raz 43. rozegrany został finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, w którym udział wzięło 28 orkiestr wyłonionych w drodze kwalifikacji on-line.
Tradycyjnie już, najlepsze małopolskie orkiestry przygotowały dla publiczności w Nowym Sączu wyjątkowe widowisko mające charakter muzycznego świętowania, składające się z przemarszów, występów mażoretek i przede wszystkim ciekawych i różnorodnych repertuarowo koncertów.

Zmaganiom zespołów przysłuchiwała się Komisja Artystyczna, która zgodnie z regulaminem oceniała muzyczne prezentacje w czterech kategoriach: orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, orkiestry parafialne, orkiestry działające przy ośrodkach kultury, stowarzyszeniach i zakładach pracy oraz big bandy i orkiestry rozrywkowe. Ze względu brak możliwości przesłuchania 6 orkiestr z powodu katastrofalnych opadów deszczu i gradu - do tegorocznej oceny dołączona została również kategoria „prezentacji on-line”.

Grand Prix 43. Festiwalu ECHO TROMBITY 2021 przyznano Orkiestrze Dętej OSP Polanka Wielka. Orkiestra od 2007 roku regularnie jest finalistą Festiwalu i laureatem czołowych miejsc, ale nagrodę główną zdobywa po raz pierwszy!
Pełna lista nagrodzonych w protokole:
Uroczysty koncert laureatów, wraz z odczytaniem protokołu końcowego oraz rozdaniem dyplomów i nagród odbędzie się 25 września 2021 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Festiwalowi towarzyszy Konkurs Fotograficzny „ECHO TROMBITY” - szczegóły tutaj

PATRONAT HONOROWY FESTIWALU

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
Biskup Andrzej Jeż - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowego Sącza
Marek Kwiatkowski - Starosta Powiatu Nowosądeckiego

Organizator

Współorganizatorzy

Patronat medialny

Sponsorzy

Dofinansowanie

DOFINANSOWANIE
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Nazwa funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa zadania: Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY
Wartość dofinansowania: 73 000 zł, całkowita wartość zadania: 158 000 zł

Krótki opis zadania: Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od 1977 roku, służącym edukacji muzycznej oraz promocji amatorskiego ruchu artystycznego. Wydarzenie obejmuje koncerty, prezentacje zespołów muzycznych i grup mażoretkowych oraz liczne działania towarzyszące: warsztaty, konkursy, akcje animacyjne - skierowane również do publiczności.