Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zielona rewolucja, czyli życie bliżej Natury

Edukacja Spotkanie / dyskusja

12 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Spotkanie z tłumaczeniem na PJM będzie dostępne on-line na kanale YouTube MCK SOKÓŁ.
W środę 12 października o godzinie 18:00 w ramach projektu KULTURA Z KLIMATEM zapraszamy na bezpłatne spotkanie z Agnieszką Banek.
Czy da się odnaleźć spokój ducha w dobie społeczno-gospodarczych kryzysów i zatrważających prognoz dotyczących przyszłości naszej Planety i w istocie nas samych? Czy życie poza dominującym systemem jest możliwe? Spotkanie będzie formą autoetnograficznej narracji zbudowanej na doświadczeniach wolontariackich gościni, które nabyła w trakcie mieszkania i podróżowania po Hiszpanii. Uczestnicy spotkania dowiedzą się czym jest ekopsychologia i tworzenie regeneracyjnych kultur, poznają wady i zalety mieszkania w ekowiosce, koncepcję samowystarczalności oraz tajniki permakulturowego podejścia do życia.

Oglądaj online

AGNIESZKA BANEK

Antropolożka kultury, edukatorka, wolontariuszka. Od lutego do września 2020 roku była wolontariuszką Europejskiego Korpusu Solidarności w ekowiosce w Andaluzji (Hiszpania). Zajmowała się regeneracją terenu, reforestacją, ogrodnictwem – wszystko w duchu permakultury. Od kwietnia do grudnia 2021 roku animatorka społeczności w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Nowym Sączu (2018-2022). MAM było centrum społecznościowym, które pozwalało mieszkańcom na wspólną aktywność społeczną i obywatelską w rozwiązywaniu lokalnych problemów oraz samodzielnym zaspokajaniu potrzeb. Interesuje się holistycznym rozwojem człowieka w oparciu o wewnętrzne zasoby, które jest w stanie zgłębiać poprzez pracę różnymi metodami zaczerpniętymi z edukacji nieformalnej i głębokim kontaktem z Naturą. Zaangażowana w aktywność obywatelską, prawa człowieka, wolontariat, aktywizm klimatyczny i liczne projekty, które mają na celu zdobycie narzędzi do wzmacniania lokalnej społeczności.

DOFINANSOWANIE

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

MIŁOŚĆ NA PIERWSZĄ STRONĘ

12 października 2022, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ

Weneckie gondole na tle zachodzącego słońca.
Kino Seans filmowy

Wenecja. Awangarda bez granic

13 października 2022, godz. 18:30 - 20:00

Kino SOKÓŁ