Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha

Kino Muzyka Koncert Seans filmowy

3 listopada 2023, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 35 zł
W piątek 3 listopada o godzinie 18:00 zapraszamy do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ na koncert Wojtka Klicha, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory polskich nieżyjących już artystów.
Przed koncertem Zespołu zostanie wyświetlony film dokumentalny o Amy Winehouse pt. AMY.

Wojtek Klich

Gitarzysta, kompozytor, wokalista, człowiek orkiestra

Tarnowski muzyk bluesowy, gitarzysta, kompozytor i wokalista, uczestnik kultowego koncertu “List do R.”, jaki odbył się w katowickim Spodku w 1995 roku. Były członek zespoły ZIYO, lider grupy Bardzo Orkiestra, pomysłodawca i animator wielu muzycznych wydarzeń odbywających się w Tarnowie, które na stałe wpisały się do kulturalnego kalendarza miasta: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, festiwal Był Sobie Blues, Wianuszki i Rockowe O!płateczki. Od lat stara się promować i wspierać młode, lokalne talenty oraz integrować tarnowską scenę rockową na płaszczyźnie wielu pokoleń. Autor projektu Karolowe Pieśni, którego ideą jest przedstawienie poezji Karola Wojtyły w muzycznych aranżacjach (przedsięwzięcie zostało zarchiwizowane na wydanej w 2015 roku płycie) .

Miał okazję współpracować m.in. Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Waglewskim, Martyną Jakubowicz, Robertem Gawlińskim, Markiem Piekarczykiem i Janem “Kyksem” Skrzekiem. Autor przebojów Małgorzaty Ostrowskiej (“Lipiec ze mną”) i Anny Wyszkoni (“Czy ten pan i pani”, ”Na cześć wariata”) .

Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanadzie u boku takich gwiazd, jak Russell Marsland, Carlos Johnson i Charlie Love. /źródło: Fanpage artysty/
USA 2015, 128', dokumentalny, muzyczny
Reżyseria: Asif Kapadia
Występują: Amy Winehouse, Nick Shyamansky, Mark Ronson, Yasiin Bey, Mitchell Winehouse, Blake Fielder-Civil

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

AMY to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Duch

31 października 2023, godz. 18:35

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Koncert

Requiem d-moll KVK 626

4 listopada 2023, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu