Z BURSZTYNU

Muzyka Koncert

15 lutego 2020

sobota godz. 19:00

MCK SOKÓŁ

Bilety: 30 zł i 25 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 27 stycznia od godz. 8.00 w kasie MCK SOKÓŁ oraz online. Rezerwacja biletów od 28 stycznia.
Koncert Izabeli Szafrańskiej, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty pn. „Z bursztynu” z muzyką Marcina Partyki.
Płyta zawiera 12 nowych piosenek do tekstów: Justyny Holm, Jana Wołka, o. Wacława Oszajcy, Grzegorza Tomczaka, Jana Kondraka, Grzegorza Walczaka, Mirki Szawińskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Janusza Kukuły, Katarzyny Walentynowicz, Marcina Partyki oraz Izabeli Szafrańskiej.

W listopadzie 2019 roku ukazał się teledysk do piosenki "Bursztynowa Królowa", promujący jej debiutancki album.

Płytę  można będzie nabyć podczas koncertu w MCK SOKÓŁ.

Bilety:
30 zł, - normalne
25 zł - ulgowe (dzieci, młodzież szkolna, emeryci, renciści)

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

"Bursztynowa Królowa"

Słowa i muzyka: Marcin Partyka
Reżyser teledysku: Michał Lenarczyk

Izabela Szafrańska

Moja przygoda z muzyką zaczęła się od lat najmłodszych. Pochodzę z Lipnicy Wielkiej. W mojej rodzinie muzyka była obecna zawsze, talent muzyczny był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiałam w Zespole Folklorystycznym LIPNICZANIE. Byłam bardzo dumna, mogąc reprezentować moją miejscowość, moją gminę w Polsce i za granicą. Przez kilka lat uczęszczałam do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, gdzie uczyłam się gry na pianinie. Przez wiele lat koncertowałam wraz z siostrami, byłyśmy podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Brałyśmy udział w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, odnosząc coraz to większe sukcesy w konkursach i festiwalach. Na pewnym etapie swojego życia postanowiłam, że chciałabym czegoś więcej. Czułam, że gdy nie spełnię swoich muzycznych pragnień, już nigdy nie będę szczęśliwa. Znalazłam inspirację w muzyce sefardyjskiej żydowskiej, a moją muzą stała się Yasmin Levy - żydowska pieśniarka. Zaczęłam intensywnie rozwijać swoje umiejętności w tego typu muzyce.

Muzyka sefardyjska to połączenie muzyki żydowskiej i hiszpańskiej, wykonywana jest w języku ladino. Była moją wskazówką i motywacją do dalszego działania. W tym właśnie czasie założyłam zespół El Saffron. Wraz z moimi siostrami i muzykami z zespołu aranżowaliśmy utwory Yasmin Levy oraz stare, zapomniane pieśni sefardyjskie. Naszym największym osiągnięciem był finał w programie muzycznym Must Be The Music (jesień 2013). Po finale programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” zespół zyskał wielu fanów, którzy niemal codziennie są aktywni na fanpage’u. Przybywa ich też stale po koncertach w różnych częściach kraju i świata. Wielu dotychczasowych odbiorców potwierdza, że to, co wykonujemy, to muzyka ekskluzywna, ambitna, „chwytająca za serca”, przenosząca w inny świat. Mój udział w dziewiątej edycji programu The Voice of Poland był wspaniałą przygodą, ale i ciężką pracą. Nauczyłam się wiele, poznałam wyjątkowych ludzi i - przede wszystkim - zdobyłam wielu fanów, których ciągle przybywa. Obecnie mam mnóstwo planów artystycznych, więc chciałabym jak najbardziej wykorzystać ten czas i tę szansę, którą niewątpliwie dostałam.

Marcin Partyka

Jest kompozytorem i aranżerem, od lat współpracującym z wieloma polskimi teatrami, tworząc muzykę i przygotowując oprawę muzyczną spektakli. Jest kierownikiem muzycznym Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

Izabela Szafrańska - "The Power of Love" - The Voice of Poland 9

Przedostatni występ w drużynie Michała Szpaka należał do Izabeli Szafrańskiej. W piosence „The Power Of Love” Jennifer Rush zamieniła się w światową divę.
Po jej występie Michał nie krył dumy: „Jestem przekonany, że chcę iść dalej z Izą”.
/youtube.com/thevoiceofpoland/

Kalendarium wydarzeń

Reprodukcja pracy
Sztuka Wernisaż

Poszukiwania - wernisaż wystawy Aleksandra Myjaka

14 lutego 2020, godz. 18:00 - 21:00

Galeria BWA JATKI

Kino Seans filmowy

Matthias i Maxime

18 lutego 2020, godz. 18:10

MCK SOKÓŁ