Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wernisaż wystawy - Excellence Fiap Polska 2

Sztuka Wernisaż

9 lipca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Bilety: wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Wystawa dostępna od 2 lipca do 1 sierpnia br.

Godziny otwarcia galerii:
pon. - ndz. 11.00-20.00
Wystawa 18 autorów prezentująca prace fotograficzne o zróżnicowanej tematyce, przygotowane w różnych technikach i spełniające wymogi kolekcjonerskie.
Excellence FIAP Polska 2

W skrócie EFIAP Polska. FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich. Excellence FIAP to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację. W tłumaczeniu na nasz język oznacza to wybitnego artystę sztuki fotograficznej. Starać się o niego może każdy fotograf, tak profesjonalny jak i amator. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że od blisko 70 lat tylko kilkudziesięciu Polaków uzyskało ów tytuł. Jeśli moje dane są aktualne, to obecnie w Polsce tytuł ten posiada niespełna 30 żyjących artystów. Biorąc pod uwagę popularność fotografowania, a wręcz jej masowość, nie jest nas dużo.

Druga odsłona wystawy polskich artystów posiadających ten zaszczytny tytuł powstała z uwagi na kolejną aukcję sztuki, która odbyła się w czerwcu 2020 w Warszawie pod tym samym tytułem. Po raz kolejny korzystaliśmy z zaproszenia domu aukcyjnego Face To Face ART. Czas przygotowania do tego przedsięwzięcia był specyficzny. Pewne rzeczy zostały z pewnością indywidualnie przez każdego z nas przewartościowane jednak wraz z grupą twórców posiadających tytuł EFIAP postanowiliśmy nie odraczać planów aukcyjno-wystawienniczych. Oddajemy w Państwa ręce zbiór unikatowych prac. Większość z nich przygotowana jest w najwyższych standardach kolekcjonerskich. Podane są one na papierach archiwalnych, posiadają stosowne certyfikaty a także występują w limitowanym nakładzie. Wszystko to razem staje się gwarantem najwyższej jakości.

Mając na uwadze wysokie standardy światowego rynku sztuki, każdego roku staramy się podnosić poprzeczkę jeszcze wyżej. Jestem przekonany, że poziom oferowanych fotografii jest wysoki, każdy z autorów prezentuje indywidualne spojrzenie na świat. Atutem przedsięwzięcia jest więc bogata różnorodność i znakomita jakość.

Oglądającym życzę dobrego odbioru, emocji i silnych wrażeń.
Zapraszam serdecznie, kurator i współautor Tomasz Sobczak


Autorzy wystawy:

Marcin Bawiec, Jan Brdej, Cezary Dubiel, Rafał Kaźmierczak, Cezary Kowalczuk, Adam Ksieniewicz, Dorota Kycia, Krzysztof Muskalski, Robert Pranagal, Alicja Przybyszowska, Zdzisław Rynkiewicz, Tomasz Sobczak, Krzysztof Stós, Piotr Sygnarowicz, Zygmunt Trylański, Janusz Wojcieszak, Grzegorz Wójcik, Krzysztof Zając


Spotkanie w reżimie sanitarnym, prosimy o potwierdzenie swego przybycia do dnia 8 lipca br., telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 pod numerami telefonu: 18 53 40 663, 18 53 40 679 lub e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub przez formularz kontaktowy ZAPISY, znajdujący się na bieżącej stronie.

Kalendarium wydarzeń

Męzczyzna i kobieta siedzą po przeciwległych stronach stołu.
Kino Seans filmowy

MASKI CZY TWARZE?

9 - 14 lipca 2021

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Zdjęcie artysty pracującego nad nowym obrazem. Siedzi nad brzegiem rzeki znajdującej się w mieście. Artysta ma pomarańczową kurtkę i słomkowy kapelusz z dużym rondem. Usytuowany jest tyłem do osoby patrzącej na zdjęcie. Obok malarza stoi sztaluga z białym płótnem, z rozpoczętym szkicem malarskim. W tle znajdują się wysokie miejskie budynki oraz fragment zachmurzonego nieba.
Sztuka Warsztat

Plener malarski dla dorosłych

12 - 14 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART