Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty w ramach projektu GreenFilmTourism

Edukacja Kino Warsztat

10 - 11 czerwca 2021

online

Bilety: Bezpłatnie
GreenFilmTourism to projekt, który powstał z myślą o wypromowaniu specyficznego waloru wzmacniającego atrakcyjność turystyczną pogranicza polsko-słowackiego. Jest nim dziedzictwo filmowe. Powstało tu bowiem mnóstwo filmowych produkcji, które wykorzystują atuty regionu takie jak: piękno krajobrazu i natury, bogactwo zabytków, barwną różnorodność żywej kultury, a także niezwykłe meandry historii tych ziem oraz magiczną aurę krążących tu legend.
Chcemy się podzielić systematyczną wiedzą o filmowym dziedzictwie. Dla pasjonatów będzie szczegółowa baza danych, dla turystów odwiedzających nasze pogranicze – propozycja szlaku, na którym miejsca związane z filmem lub jego twórcami sąsiadują z mnóstwem innych unikatowych atrakcji.

Zależy nam także na tym, aby do filmowego dziedzictwa były dopisywane współczesne karty dlatego zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, których celem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych. Organizujemy dwa spotkania online (na platformie clickmeeting), 10 i 11 czerwca, o godz. 10:00. Prosimy wybrać dogodny dla Państwa termin i zaznaczyć w formularzu zgłoszenia, a następnie podpisany formularz odesłać (skan) do dnia 8 czerwca na adres: m.paszek@mcksokol.pl lub za pomocą formularza dostępnego na tej stronie.

Poniżej znajduje się zaproszenie Dyrektora MCK SOKÓŁ na konsultacje wraz z szerszym opisem projektu oraz ankieta, której wypełnienie przed spotkaniem bardzo usprawni naszą pracę. Będzie ona podstawą do dyskusji, a dla nas również dokumentem, na podstawie którego przeprowadzimy niezbędne analizy. Będziemy wdzięczni za odesłanie jej tą samą drogą mailową przed warsztatami.

UWAGA! Zmiana terminu warsztatów

Warsztaty zostały przełożone. O kolejnym terminie będziemy informować wkrótce.

Kalendarium wydarzeń

Mężczyzna trzymający przed sobą uniesioną dłoń z podniesionym palcem wskazującym
Kino Seans filmowy

Śniegu już nigdy nie będzie

9 czerwca 2021, godz. 17:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Stara księga z nutami
Muzyka Koncert

SACRUM ET PROFANUM

10 czerwca 2021, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty