Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty Festiwalowe

Edukacja Sztuka Plener Warsztat

22 - 26 lipca 2024

Park Strzelecki w Nowym Sączu

Wstęp: wstęp bezpłatnych, obowiązuje rejestracja
Warsztaty festiwalowe jako wydarzenie towarzyszące 31. edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR to propozycja dla najmłodszych mieszkańców Nowego Sącza i okolic.
W tygodniu festiwalowym od poniedziałku do piątku, dla lubiących wyzwania dzieciaków mamy propozycje na niebanalne popołudnia, a każda z nich to inspiracja do wykorzystania różnych technik, materiałów i form we współczesnym kreatywnym rękodziele, do którego zachęcamy najmłodszych. Mamy nadzieję, że pomogą one rozwinąć skrzydła twórczej fantazji uczestników.

Zapraszamy na spotkania w godzinach popołudniowych do Parku Strzeleckiego od 22 do 26 lipca, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wykazać się przeróżnymi zdolnościami manualnymi.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku szkolnym (7-13 lat). 

Na warsztaty obowiązuje rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie: swietodziecigor.pl od 8 lipca od godz. 12:00.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia realizowane będą w odpowiednich namiotach usytuowanych w pobliżu / na zapleczu Amfiteatru.

Pokoloruj sny

22 LIPCA / PONIEDZIAŁEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Któż nie lubi ciepłego, wygodnego łóżka, miłej, przytulnej pościeli, w której odpoczywamy z przyjemnością? Chyba każdy z nas. Aby nasze sny były jeszcze piękniejsze, spróbujmy je dodatkowo pokolorować farbami. Na zajęciach będziemy tworzyć własne impresje, dekorując poduszkowe poszewki na dobrą noc lub, jak kto woli, na dobranoc.

prowadzenie: Zofia Ślezak

Entliczek Pentliczek

22 LIPCA / PONIEDZIAŁEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

24 LIPCA / ŚRODA 
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Wasi dziadkowie z pewnością pamiętają, w co bawili się z rówieśnikami, mając po kilka lat. A czy Wy wiecie jak wyglądała dawna zabawa? Bogaty świat aktywności dzieci to cała paleta zabaw ruchowych dyktowanych wyliczanką, wierszykiem czy śpiewem. Siłą naturalnego rozpędu pokoleniowej transmisji nadeszła pora, aby teraz zabawa dotarła właśnie do Was! Zapraszamy do Parku Strzeleckiego, a gwarantujemy aktywnie i wesoło spędzony czas!

prowadzenie: Monika Bulińska

Mały jubiler

23 LIPCA / WTOREK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Jeśli lubicie świecidełka, macie sprawne ręce, zgrabne i zwinne palce, głowę pełną pomysłów, pobawcie się z nami w jubilera. Będziemy tworzyć ozdoby z koralików, sznureczków i innych ciekawych materiałów. Miło będzie założyć na siebie własnoręcznie wykonane cacka!

prowadzenie: Barbara Ruchała

Dla mamy i taty

23 LIPCA / WTOREK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Każdy z Was z pewnością lubi otrzymywać prezenty. Niejednokrotnie zastanawiacie się, czym sprawić radość swoim najbliższym; najprościej pójść do sklepu na poszukiwania czegoś oryginalnego. Jednak pamiętajmy, że najmilszym prezentem mogą okazać się te, które wykonacie samodzielnie. Proponujemy Wam, aby własnoręcznie ozdobić ramkę na fotografię na przykład dla mamy, taty, babci, dziadka. Będzie to niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju upominek.

prowadzenie: Angelika Galeja-Tokarczyk

Wiszący ogród

24 LIPCA / ŚRODA 
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Wiszący ogród – tak najprościej można określić japońską sztukę tworzenia rzeźb roślinnych pod oryginalną nazwą KOKEDAMA. Na zajęciach poznacie tajniki doboru odpowiednich roślin, a także sposobu uprawy i pielęgnacji tych nietuzinkowych form roślinnych. W efekcie końcowym możecie je zawiesić w dowolnym punkcie mieszkania czy balkonu.

prowadzenie: Monika Skowronek

Skrzydlate szczęście

25 LIPCA / CZWARTEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Wiecie, że motyl symbolizuje m.in. wolność, miłość i szczęście? Jest również znakiem nadziei, nowych początków i zmian. Wszystkich jego znaczeń, które odnaleźć można w różnych kulturach nie sposób wymienić... Motyle stworzone przez nas na warsztatach będą wyjątkowe, ponieważ będą niebieskie, co jest jeszcze jednym ważnym symbolem – świadomości autyzmu. Na koniec zajęć ze stadka takich motyli wyczarujemy równie wyjątkową dekorację w postaci girlandy.

prowadzenie: Monika Zielińska-Klimczak

Szklana panorama

25 LIPCA / CZWARTEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spróbować malowania na szkle, przyjdźcie na warsztaty w parku, podczas których będziecie twórcami witraży. Przekonacie się, że nie taki diabeł straszny! Sztuka ta daje piękne efekty, chociaż wymaga nie tylko zdolności, ale także cierpliwości i wyobraźni. Za pomocą pędzla i farb stworzycie piękne obrazy na szkle.

prowadzenie: Janina Mróz

Nakarm zwierzaka

26 LIPCA / PIĄTEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Macie w domu zwierzaka? A w szczególności kota czy psa? Te warsztaty są właśnie dla miłośników zwierząt! Zapraszamy na zajęcia tych, którzy chcą ozdobić dla swojego pupila oryginalną, nietypową miskę. Z takiego naczynia z pewnością będzie wyjątkowo smakowało!

prowadzenie: Monika Zielińska-Klimczak

Tlenuj z wachlarzem

26 LIPCA / PIĄTEK
GODZ. 14:00–15:30
ORAZ 16:00–17:30

Kiedy latem gorąco, kiedy przebywacie w dusznym pomieszczeniu i brakuje tchu, możecie wspomóc się wykonanym na warsztatach wachlarzem, który odpowiednio wprawiony w ruch, dostarczy Waszym płucom dodatkowego powietrza. Tutaj nie potrzeba prądu, aby uruchomić klimatyzację, więc „tlenujcie” za pomocą wachlarza! Taki klimatyzator na wagę złota!

prowadzenie: Angelika Galeja-Tokarczyk

Patronat honorowy

Hanna Wróblewska – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Łukasz Smółka – Marszałek Województwa Małopolskiego
Ludomir Handzel – Prezydent Nowego Sącza
Tadeusz Zaremba – Starosta Nowosądecki

Organizatorzy

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Certyfikat Jakości

Festiwal posiada międzynarodowy certyfikat jakości "Recognized CIOFF® International Festivals" Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej

Festiwal jest członkiem Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF®

Sponsorzy główni