Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty ceramiczne - porcelanowa litofania

Sztuka Warsztat

9 kwietnia 2022, godz. 11:00 - 13:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Wstęp: 5zł/os.
Pokaz z tworzenia porcelanowej litofanii prowadzony przez artystkę rzeźbiarkę Ewę Szlachetkę-Depak, współautorkę wystawy Zmienność prezentowanej w Galerii Sztuki SOKÓŁ w Nowym Sączu.
Zadaniem uczestników warsztatów będzie wykonanie porcelanowej litofanii z wklęsłym reliefem. Relief powstanie dzięki odciśnięciu na powierzchni porcelanowej płytki przygotowanych roślin i kwiatów. Podczas zajęć płytki zostaną pokryte transparentnym szkliwem oraz solami mineralnymi. Następnie wszystkie prace trafią do krakowskiego Studia Ceramiki Litofania prowadzonego przez Artystkę Ewę Szlachetkę-Depak i poddane dwustopniowemu wypałowi. Po około dwóch tygodniach gotowe litofanie będzie można odebrać w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

Aby poznać tajniki produkcji i zdobienia wyrobów porcelanowych i aby lepiej przygotować się do wykonania unikatowej litofanii, warsztaty rozpoczniemy od oprowadzania po wystawie Zmienność, gdzie Ewa Szlachetka-Depak opowie o wykonanych przez siebie i prezentowanych na wystawie ceramicznych rzeźbach, porcelanowych płaskorzeźbach i lampionach, a także o pracach ojca Romana Szlachetki – projektanta ceramiki w Zakładach Porcelany „Ćmielów”.

Wstęp 5 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona! 

Prosimy o potwierdzenie swego przybycia do dnia 8.04.2022 r., telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 pod nr tel.: 18 534 0 663, 18 534 0 679, e-mailem na adres u.modliborek@mcksokol.pl lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na bieżącej stronie.

Wszystkie materiały potrzebne do wykonania litofanii zapewnia organizator - Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

UKRAIŃSKIE PORANKI | УКРАЇНСЬКІ PАНКИ

8 - 21 kwietnia 2022

Kino SOKÓŁ

Muzyka Koncert

Pasyjne Misterium Muzyczne - „Plankty polskie i dawne śpiewy pasyjne”

9 kwietnia 2022, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu