Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„TRZY STARSZE PANIE” NA SCENIE SOKÓŁ

Sztuka Spektakl / widowisko

16 maja 2022, godz. 18:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne w kasie MCK SOKÓŁ od dnia 2 maja.
Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Sceny SOKÓŁ, działającej już drugi sezon w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
16 maja o godz. 18.00, w sali im. R. Sichrawy zobaczymy tragikomedię pt. „TRZY STARSZE PANIE – A.B.C.”, autorstwa Stanleya Spencera, w reżyserii Teresy Ryś i wykonaniu aktorek Grupy teatralnej "NA ZAWOŁANIE" z Laskowej.

Zespół pod tą nazwą funkcjonuje od 7 lat, ale jego amatorska działalność liczy już lat 30. W swoim dorobku grupa ma repertuar religijny, patriotyczny, dziecięcy i biesiadny.

„Trzy starsze panie - A.B.C.” to przewrotna historia dwóch sióstr mieszkających u schyłku swojego życia w jednym domu, którym na pozór trudno z sobą wytrzymać, czego pełen humoru wyraz widzowie otrzymują już od początku spektaklu. Rozmowy bohaterek, dotyczące życia codziennego, przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami z lat ich dzieciństwa. Co sprawiło, że siostry znalazły się w takim a nie innym punkcie swojego życia, co wpłynęło na ukształtowanie się u nich zupełnie odmiennych, a nawet konfrontacyjnych życiowych postaw? Tego dowiemy się ze spektaklu. Dodamy jedynie, że zapalnikiem, który powoduje ową konfrontację starszych pań i prowokuje do szczerej rozmowy, jest nocny odgłos sowy pójdźki.

Sztuka bawi i wzrusza, bo ukazuje, jak brak szczerej rozmowy, niedomówienia i półprawdy odciskają się piętnem na całe życie.

Kalendarium wydarzeń

podskakujący miś
Kino Seans filmowy

Igrzyska zwierzaków

14 maja 2022, godz. 09:45

Kino SOKÓŁ

Prelekcja / wykład Seans filmowy

Książę

17 maja 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ