Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

TRIBUTE TO KOMEDA | odwołane

Muzyka Koncert

21 marca 2020, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

W koncercie inaugurującym tegoroczną edycję festiwalu "Pamiętajcie o ogrodach" wystąpią mistrzowie jazzu: Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio, Henryk Miśkiewicz oraz Robert Majewski.
W kwietniu 2019 roku przypadła 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy - wybitnego polskiego kompozytora, twórcy muzyki do wielu filmów i niekwestionowanego prekursora jazzu. Jego twórczość pozostaje niezmiennie żywa – zachwyca kolejne pokolenia, inspiruje artystów.

Andrzej Jagodziński, znakomity pianista i aranżer, mający na swoim koncie sukcesy na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej, zdobywca dwóch prestiżowych nagród muzycznych Fryderyk, podjął się niezwykłego zadania - zaaranżowania na nowo utworów Krzysztofa Komedy. Do współpracy zaprosił znakomitą wokalistkę jazzową, także laureatkę Fryderyka, Agnieszkę Wilczyńską oraz wyjątkowych muzyków.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory Krzysztofa Komedy, takie jak: „Bossanova nr 1”, kołysanka „Rosemary's Baby”, „Bez jutra nie da się żyć”, „Nie jest źle”, „Samotne wyspy serc”, „Każdy szafę ma”. Autorem tekstów do większości utworów jest Wojciech Młynarski, a do „Nie jest źle” - Agnieszka Osiecka.

Krzysztof Komeda - kompozycje
Andrzej Jagodziński - aranżacje
Agnieszka Wilczyńska - wokal

Andrzej Jagodziński Trio:
Andrzej Jagodziński - fortepian,
Czesław Bartkowski - perkusja,
Andrzej Łukasik - kontrabas

Henryk Miśkiewicz - saksofon
Robert Majewski - trąbka, flugelhorn

Sponsorzy

Kalendarium wydarzeń

Obraz składa się z abstrakcyjnych form, gdzieniegdzie widać ludzką dłoń. Główne kolory to czerwony, żółty, niebieski oraz pochodne.
Sztuka Wernisaż / finisaż

4A - wernisaż wystawy | odwołany

20 marca 2020, godz. 18:00 - 21:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Reprodukcja obrazu
Sztuka Wernisaż / finisaż

STANISŁAW SACHA STAWIARSKI - wernisaż wystawy malarstwa | odwołane

26 marca 2020, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI