Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Spóźnione odwiedziny” - spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Teatr Spektakl / widowisko

6 października 2021, godz. 19:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 20 zł, 1 zł *
Dodatkowe informacje:
* dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).

Bilety od 23 września w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz), tel. 18 / 448 26 00, czynnej pn-pt. 8:00-20, sob.-ndz. 12:00-20:00 oraz on-line na stronie mcksokol.pl
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zapraszają na pokaz spektaklu „Spóźnione odwiedziny”.

Reżyseria: Iwona Kempa

Obsada:
DARIA - Dominika Bednarczyk
ANDRZEJ - Maciej Jackowski
TAMARA - Natalia Strzelecka
JAN - Marcin Sianko
KUBA - Jakub Suwiński
PIOTR - Aleksander Gałązka

Zaczyna się trochę jak w Bogu mordu Yasminy Rezy: dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dzieci. Tym razem jednak nie będzie śmiesznie, bo i temat nie nastraja do żartów. Wykluczenie, hejt w internecie, wreszcie samobójstwo – to problemy, które porusza ten tekst i które rozpaliły pospektaklowe dyskusje wśród publiczności w Kanadzie czy na West Endzie. Jak ta historia może rezonować w Polsce? W dzisiejszej Polsce?

Spóźnione odwiedziny (tytuł angielski "Late Company")
, to fascynująca sztuka niewystawianego dotąd w Polsce, a niezwykle już cenionego na świecie młodego kanadyjskiego artysty – Jordana Tannahilla.

Recenzje/fragmenty:

(…) przyznaję, że nie pierwszy raz Iwonie Kempie udało się stworzyć przemyślany, refleksyjny i bardzo realistyczny w swej wymowie spektakl, będący przy tym doskonałym studium relacji międzyludzkich towarzyszących przeżywaniu tragedii. Reżyserka daleka jest od udzielania jakichkolwiek rad. Pokazuje i sugeruje przez sposób prezentacji realne zagrożenie, zachowując przy tym powagę i delikatność i konsekwentnie trzymając na wodzy nie tylko własne emocje i utrzymując wspomnianą już bardzo swoistą i wymagającą głębokiego przemyślenia i przepracowania każdego elementu równowagę budującą ten głęboko wstrząsający sceniczny spektakl.(…)

Iwona Pięta / kulturatka.pl

Tekst kanadyjskiego autora zaczyna się tak, że nic nie zapowiada, co się będzie działo dalej. A napięcie i poziom dramatu narasta tu niemal z każdym zdaniem, żeby dojść do kipiącego emocjami finału. Inscenizacja jest tu w zasadzie minimalna, tym bardziej widać więc wyciągnięte na wierzch namiętności. Taka konwencja sprawia, że wszystko opiera się na aktorstwie. A aktorzy i aktorki radzą sobie bardzo dobrze. Najbardziej poruszające role tworzą Dominika Bednarczyk i Natalia Strzelecka, jako dwie, zupełnie różne, matki.

Przemek Gulda / e-teatr.pl

TRAILER SCENA

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 r. przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w celu zwiększenia mobilności teatrów i popularyzacji sztuki teatralnej w miejscowościach nie posiadających teatru instytucjonalnego. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Nowy porządek

5 października 2021, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ

Otwarta księga
Literatura Warsztat

AKADEMIA SŁOWA - edycja 2021/2022

7 października 2021

MCK SOKÓŁ