Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Spotkanie dla nauczycieli | kinowa oferta edukacyjna 2024

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

4 kwietnia 2024, godz. 13:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: bezpłatny / obowiązują zapisy
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia przez formularz zgłoszeń dostępny do 2 kwietnia 2024 r.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych oraz średnich na specjalny, bezpłatny, promocyjny, przedpremierowy pokaz filmu pt.: CZERWONE MAKI, który odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia o godzinie 13:30 w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu.
W ramach spotkania zaprezentujemy ofertę edukacyjną i rozrywkową Kina SOKÓŁ. Przy kawie i ciastku spędzimy z Państwem miło czas. 

Plan spotkania  |  13:30 – powitanie kawowe, 13:45 – krótka prezentacja oferty, 14:15 – film.

Pokaz filmu przeznaczony jest wyłącznie dla nauczycieli. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia nauczycieli delegowanych przez placówki oświatowe.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem formularza online dostępnego poniżej do dnia 2 kwietnia 2024 roku. Kopia zgłoszenia zostanie wysłana na podany w formularzu adres mailowy. Po wpłynięciu zgłoszenia koordynator wydarzenia, w terminie do 1 dnia roboczego, potwierdzi mailowo zapisanie na spotkanie. W przypadku nieotrzymania informacji o przyjęciu zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z biurem Kina pod numerem: 18 44 82 627, aktywnym w dni robocze w godz. od 8:00 do 15:30.
CZERWONE MAKI
Polska 2024, 124’, dramat, wojenny

Jest to pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie
o Monte Cassino. Po raz kolejny specjalista od kina wojennego – Krzysztof Łukaszewicz („Orlęta: Grodno ’39”, „Karbala”, „Generał Nil”) nawiązuje do najważniejszych i najbardziej dramatycznych kart naszej historii. Oglądamy ją oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać. Zetknięcie się
z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka. Mimo że bitwa o Monte Cassino była jednym z kluczowych wydarzeń kampanii włoskiej i otworzyła aliantom drogę na Rzym, jest ona praktycznie nieznana poza Polską. Dzięki „Czerwonym makom” bohaterstwo polskich żołnierzy, którzy zdobyli Monte Cassino, zyskuje nareszcie właściwe upamiętnienie.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

Bękart

3 kwietnia 2024, godz. 16:10

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Biała odwaga

4 kwietnia 2024, godz. 17:50

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu