Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Spirited Away: W krainie bogów

Kino Seans filmowy

23 lipca 2024, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 23 lipca 2024 roku, o godzinie 17:30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na kultową animację pt. „Spirited Away: W krainie bogów” w reżyserii Hayao Miyazakiego. Wstęp Karol Szafraniec – filmoznawca.
Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie.

„Spirited Away: W krainie bogów” zabierze Cię w podróż wykraczającą poza granice Twojej wyobraźni. W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Stanowiący triumf wyobraźni Miyazakiego, „Spirited Away: W krainie bogów” to przejmująca i mądra opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom. W świecie pełnym duchów i bogów Chihiro odnajduje swoje miejsce, odkrywając, że najważniejsze jest być sobą i wierzyć we własne możliwości.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Z rodziną na zdjęciu

25 lipca - 1 sierpnia 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu