Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Sny pełne dymu” - pokaz specjalny

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

24 października 2025, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 15 zł, 18 zł
Zapraszamy na pokaz specjalny filmu „Sny pełne dymu” z udziałem reżysera Doroty Kędzierzawskiej oraz aktorów: Żanety Łabudzkiej i Krzysztofa Globisza. Wydarzenie odbędzie się 24 października o godz. 17:30. Spotkanie poprowadzi Filip Nowak - filmoznawca.
„Sny pełne dymu” to historia spotkania dwojga zupełnie różnych, dalekich sobie ludzi. Przypadek sprawia, że spędzają ze sobą kilka dni.
Czasem tak się zdarza, że ci, którzy wydawali się nam całe życie bliscy i kochani stają się zupełnie obcy. A ci obcy niespodziewanie okazują się bardzo bliscy. Wystarczy popatrzeć sobie w oczy. Wtedy od razu sny robią się pełne dymu i chce się żyć.
Scenariusz „Snów” pisałam z myślą o wyjątkowej parze - wybitnym aktorze i wspaniałym człowieku, Krzysztofie Globiszu (Stary Lis) oraz młodej, mało znanej i zjawiskowej Żanecie Łabudzkiej (Crazy).
Napisy i rysunki, jakie towarzyszą filmowi, są autorstwa Krzysztofa, który kilka lat temu, po przejściu udaru, nieoczekiwanie dla siebie odkrył nowy rodzaj ekspresji. W większości powstały specjalnie dla filmu i są ważnym elementem naszej filmowej opowieści.

Dorota Kędzierzawska
Stary Lis - Krzysztof Globisz
Panna Crazy - Żaneta Łabudzka
Młody - Jan Globisz

scenariusz i reżyseria - Dorota Kędzierzawska
zdjęcia - Arthur Reinhart
montaż - Dorota Kędzierzawska
muzyka i dźwięk - Marcin Lenarczyk
charakteryzacja i kostiumy - Renata Najberg
scenografia - Arthur Reinhart, Dorota Kędzierzawska
wizualna koncepcja filmu - Dorota Kędzierzawska
kierownictwo produkcji - Małgorzata Bereźnicka
casting - Dorota Kędzierzawska
producent - Arthur Reinhart

produkcja - Kid Film
koprodukcja - Black Photon, Camera Obscura
film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Kalendarium wydarzeń

Ludzie tańczący w strojach regionalnych
Folklor Warsztat

V Podhalańskie spotkanie z folklorem tradycyjnym Karpat

24 - 26 października 2025

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu

Edukacja Sztuka Warsztat

RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY DLA MŁODZIEŻY

25 października - 20 grudnia 2025

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ