Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

SEKRET BOGINI FORTUNY

Kino Seans filmowy

3 listopada 2020, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: 12 i 14 zł (członkowie Klubu DKF KOT - 7 zł)
Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka („Neapol spowity tajemnicą”, „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”). Ta niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. Wszystko to w imponującym entourage’u który, wzorem innych filmów reżysera, podkreśla włoską elegancję.
Fabuła filmu:

Annamaria (w tej roli przepiękna Jasmine Trinca, która otrzymała za tę kreację nagrodę David di Donatello), zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi przejść kompleksowe badania w szpitalu.

Decyduje się na czas pobytu na obserwacji, oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra (w tych rolach gwiazdy włoskiego kina Stefano Accorsi oraz Edoardo Leo). Panowie są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia.

Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci – egoistyczna i wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu. 

/źródło: Aurora Films/

Zwiastun

Kalendarium wydarzeń

w dużym przybliżeniu zawieszone ozdoby choinkowe. Od lewej czerwona gwiazda, jeżyk z bibuły oraz gwiazdka piernikowa
Folklor Konkurs

Małopolska niedalEKO tradycji - Konkurs na dEKOracje choinkowe

3 listopada - 2 grudnia 2020

MCK SOKÓŁ

Heligonka
Folklor Muzyka Konkurs

3. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego

4 listopada - 9 grudnia 2020

online