Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Samsara

Kino Seans filmowy

14 maja 2024, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł (członkowie Klubu – 10 zł)
We wtorek, 14 maja, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na film „Samsara” w reżyserii Lois'a Patiño, który wyświetlony zostanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT. Spotkanie z prelekcją filmoznawcy Karola Szafrańca rozpoczniemy o godzinie 19:00.
Laos. Obserwujemy wypełnione spokojem, dyscypliną i oszałamiającą przyrodą życie młodych mnichów buddyjskich. Mieszkający w okolicznym domu nieopodal ich klasztoru nastoletni chłopak codziennie przepływa łodzią rzekę, aby czytać starszej kobiecie Tybetańską księgę umarłych, pomagając jej przeprawić się na tamten świat. Gdy Mona umiera, jej dusza rozpoczyna transcendentalną podróż w poszukiwaniu następnego ciała. Reżyser proponuje wówczas widzowi immersyjne doświadczenie, dowodzące, że czasem najwięcej widać, gdy zamknie się oczy. Niczym w filmach Apichatponga Weerasethakula, cykl reinkarnacji zbiega się z doświadczeniem oglądania. W przeprawie prowadzonej na granicy życia, śmierci i medytacji, Lois Patiño przenosi nas dosłownie w inny wymiar.

UWAGA: w filmie pojawiają się efekty świetlne, które mogą wpłynąć na odbiór u osób nadwrażliwych na światło lub cierpiących na epilepsję.
Hiszpania 2023, 114', dramat, napisy, od 15 lat
Reżyseria: Lois Patiño
Scenariusz: Lois Patiño, Garbiñe Ortega

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Perfect Days

14 maja 2024, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

mężczyzna w stroju sportowym przechodzący przez rzekę z psem
Kino Seans filmowy

Mój pies Artur

16 maja 2024, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu