Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Richard Jewell

Kino Seans filmowy

22 lipca 2021, godz. 17:45

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł
„Richard Jewell” to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.
To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć.

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Zbliżenie na element poprzedniego zdjęcia. Na pierwszym planie znajduje się prostokątny element z narysowanym czarnym tuszem motywem kwiatu - lilii. Zbliżenie uzmysławia nam jak delikatny i cienki jest papier, z którego wykonano konstrukcję. Przypomina tkaninę, jedwab.
Sztuka Prelekcja / wykład

Paper Gami - historia japońskiej sztuki czerpania papieru

22 lipca 2021, godz. 17:00 - 19:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Mężczyzna w stroju sportowym stoi na stadionie
Kino Seans filmowy

Pod prąd

23 - 29 lipca 2021

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ