Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Reality

Kino Seans filmowy

12 września 2023, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

WSTĘP: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 12 września, o godzinie 19:00, w ramach DKF KOT, zapraszamy do Kina SOKÓŁ na film REALITY, gdzie Sydney Sweeney wciela się w rolę 25-letniej Reality Winner - współczesnej dziewczyny pełnej sprzeczności.
Włosy ma spięte w niedbały kok, wzrok wlepiony w monitor. Żółte trampki nie mają sznurówek, a pod białą koszulą prześwituje podkoszulek. 25-letnia Reality Winner (w tej roli gwiazda „Euforii” – Sydney Sweeney) jest młodą tłumaczką, która ma swoją rutynę. Po pracy prowadzi zajęcia jogi, robi zakupy na kolejne dni, sączy mrożoną kawę i publikuje selfie na Insta. W stresowych sytuacjach chroni się humorem. Reality jest pełna sprzeczności. Zauważają to agenci FBI, którzy przeszukują jej dom. Dziewczyna jest podejrzana o wydrukowanie tajnych dokumentów. Ona jednak zdaje się przejmować bardziej swoim kotem i psem, których stresuje obecność obcych mężczyzn.

REALITY to portret współczesnej dziewczyny, na który długo czekaliśmy. Dziewczyny, która nie daje się zaszufladkować – jej osobowość nosi w sobie wiele kolorów. Korzysta z różnych wariacji kobiecości, niczym z masek, które naprzemiennie zakłada. Jej miłość do spokoju, który daje joga, nie wyklucza tego, że w wolnym czasie chodzi ćwiczyć crossfit. Jej nieszablonowość i wiedza na spektrum tematów imponuje – i właśnie takie są współczesne kobiety. Chowa się za stereotypami blondynki, gdy to dla niej wygodne, by odbijać piłeczkę i korzystać ze swoich pokładów inteligencji. Ucieka się do humoru, gdy czuje się zagrożona – kto z nas nie próbował tak wyrwać się z niezręcznej sytuacji? Niemal intymne, zamknięte w 90 minutach, spotkanie z Reality to, idąc tropem „Najgorszego człowieka na świecie”, portret współczesnej dziewczyny w wersji 2.0. W tej roli Sydney Sweeney pokazuje, że ma wystarczający talent, by zostać wielką aktorką.
USA 2023, 83', dramat, napisy, od 15 lat
Reżyseria: Tina Satter
Obsada: Sydney Sweeney, Josh Hamilton, Marchánt Davis

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert Seans filmowy

André Rieu. Miłość mieszka pośród nas - po raz trzeci w MCK SOKÓŁ

10 września 2023, godz. 16:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

O psie, który jeździł koleją

13 września 2023, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu