Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Ongaku trzy kamienie

Muzyka Taniec Teatr Spektakl

6 października 2020

wtorek godz. 12:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Dodatkowe informacje:

Wstęp bezpłatny.
Przyjmowanie zgłoszeń pod nr tel.:
18 448 26 62 oraz 18 448 26 30

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Ongaku trzy kamienie", realizowany we współpracy z Operą Krakowską. Wydarzenie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją.
Spektakl rodzinny z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją, adresowany do dzieci w wieku 8-15 lat oraz dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Spektakl rodzinny „Ongaku”, utrzymany w konwencji fantasy, jest muzyczną opowieścią o Janku, nastolatku, który stracił matkę i nie może odnaleźć porozumienia z ojcem. W wyobraźni chłopak tworzy tytułową krainę Ongaku, z której przybywa wojowniczka Merodi i wprowadza go w świat tajemnic, poszukiwania odwagi i otwartości. Rozpoczyna się podróż do trzech światów. Jak głosi legenda, znajdują się w nich trzy kamienie prawdy, dzięki którym zniszczona przez złego Waru kraina Ongaku na nowo odzyska równowagę. Te trzy światy są ze sobą połączone i stają się symbolem naszej tolerancji, zrozumienia drugiego człowieka i spojrzenia na otaczający świat z jego perspektywy. 

W opowieści ważną rolę odgrywają drzwi – to one symbolizują brak zrozumienia i ścianę, jaką często budujemy w relacjach z drugim człowiekiem. Drzwi, które zatrzaskuje przed ojcem syn stają się murem odgradzającym go po stracie matki od świata realnego. Podczas swojej przygody uczy się otwierać drzwi do światów chaosu, ciszy i mroku, dzięki czemu poznaje siebie, swoją wrażliwość i umiejętności. Spektakl ukazuje przygody, które otwierają drzwi do zrozumienia człowieka, komunikowania się i budowania więzi ojca z synem. Akcja, edukacja, muzyka i uwrażliwianie to przenikające się elementy, które prowadzą do finału z pozytywnym przesłaniem. 

"Ongaku trzy kamienie" jest spektaklem innowacyjnym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu. Odpowiednie elementy jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne umożliwiają każdemu widzowi poznanie świat dźwięków Ongaku, a także edukują i ułatwiają zrozumienie innego człowieka.

ZAPOWIEDŹ

O przedstawieniu opowiada Krzysztof Kozarek, solista Opery Krakowskiej, który w spektaklu kreuje rolę taty i Otta.

OŚWIADCZENIE I REGULAMIN

Osoby, które zakupiły bilety na spektakl, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, proszone są o wypełnienie przed wejściem na salę oświadczenia o nieprzebywaniu zagranicą oraz o braku kontaktu z osobami z potwierdzonym zakażeniem wirusem COVID-19 lub przebywającymi na kwarantannie, a także o braku objawów takich jak: gorączka, kaszel i duszności.

Oświadczenie dostępne w budynku MCK SOKÓŁ oraz poniżej w wersji cyfrowej.

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

W pomieszczeniu znajdują się mężczyźni i kobiety. Są ubrani w stroje galowe. Trzymają w rękach kieliszki
Kino Prelekcja Seans filmowy

Gniazdo

7 października 2020, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ