Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Oblicze Jezusa

Kino Seans filmowy

25 marca 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł
W ramach 176. REKOLEKCJI FILMOWYCH zapraszamy do Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu na film dokumentalny pt. OBLICZE JEZUSA. Projekcji będzie towarzyszyć spotkanie z ks. dr. Pawłem Kochankiewiczem, dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godzinie 18:30.
Czy możemy zobaczyć twarz niewidzialnego Boga? Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze? W poszukiwaniach odpowiedzi na te pytania pomaga widzowi w filmie m.in. znany aktor Marcin Kwaśny, czy nieoceniony Paul Badde – popularyzator i faktyczny odkrywca dla szerokiego grona wiernych chusty z Manoppello. Ale badanie wizerunków „nie ludzką ręką uczynionych”, choć fascynujące, schodzi na dalszy plan, gdy twórcy odkrywają duchową głębię kultu Najświętszego Oblicza.

Widzimy ludzi, którzy dla Oblicza Jezusa odmieniają swoje życie, dokonują wielkich dzieł i z pokorą służą drugiemu człowiekowi. Odkrywamy wielowymiarową duchowość mistyków, którzy budowali ją na szczególnej czci Boskiego Oblicza, świętych, którzy widzieli ogromną wartość w kontemplowaniu twarzy Zbawiciela.

Oblicze Jezusa przestaje być zwykłą filmową historią. Staje się dla widza spotkaniem! Spójrz w oczy Boga, daj się porwać Jego spojrzeniu i poczuć Jego miłość.
Polska 2023, 76', dokument, od 12 lat
Reżyseria: Jarosław Rędziak
Scenariusz: Jarosław Rędziak

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Młodzieżowa Akademia Filmowa 2024 | zgłoszenia

25 marca 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

Monster – Przedpremiera

26 marca 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu