Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NOTRE-DAME PŁONIE

Kino Seans filmowy

17 sierpnia 2022, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ

Bilety: 16 zł (11 zł seniorzy)
Dodatkowe informacje:
Francja 2022, dramat, od 15 lat
Nowy film jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „IMIĘ RÓŻY”, „KOCHANEK”, „WALKA O OGIEŃ”.
Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa.

Siła wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, na tydzień przed Wielkanocą, świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki są niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Czas ucieka, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Dach budowli lada chwila runie i pogrzebie ludzi i bezcenne skarby. Dowodzący akcją rozważają konieczność jej odwołania, gdy grupa ochotników zgłasza gotowość podjęcia ostatniej niesłychanie ryzykownej próby opanowania żywiołu. Odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do zwycięstwa. Wokół katedry gromadzą się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

maski teatralne pływające w morzu
Teatr Warsztat

TEATR: MOJA PRZYSTAŃ - wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży

16 - 20 sierpnia 2022

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Papież Jan Paweł II spotykający w górach turystów
Kino Seans filmowy

APARTAMENT

18 sierpnia 2022, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ