Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NIECISZA | Anna Tajak - wernisaż wystawy

Sztuka Wernisaż

23 lutego 2024, godz. 18:00 - 21:00

Galeria SOKÓŁ

Wstęp: wolny
Dodatkowe informacje:
Czas trwania wystawy: 
23 lutego - 17 marca 2024
Gorąco zapraszamy na wernisaż twórczości artystki młodego pokolenia, uznanej pejzażystki - Anny Tajak. Uroczyste otwarcie wystawy NIECISZA, na której zaprezentowane zostaną najświeższe prace malarki na płótnie i papierze, odbędzie się w Galerii SOKÓŁ (foyer sali koncertowej w głównym budynku MCK) 23 lutego o godzinie 18:00.
Anna Tajak

Urodziła się w 1992 roku w Gorlicach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uczęszczała do Pracowni Malarstwa prof. Adama Brinckena i Pracowni Rysunku dr hab. Rafała Borcza. W roku swojej obrony (2018) została finalistką konkursu Fundacji Franciszki Eibisch o „Nagrodę Eibischa”, a w ubiegłorocznej edycji konkursu (2023) zdobyła wyróżnienie honorowe. W 2019 roku otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na Dyplom Roku, przyznaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Akademii oraz zajęła pierwsze miejsce w konkursie Fundacji Wojciecha Weissa - Mały Zimowy Salon Młodych. W 2023 roku zakwalifikowała się także do finałowej wystawy II Biennale Malarstwa Lubelska Wiosna (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie).

Jej prace brały udział w licznych wystawach zbiorowych, a także wystawiane były na indywidualnych pokazach (Galeria Kolekcjoner we współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki w Krakowie, Teutsch Gallery w Warszawie, Zofia Weiss Galery w Krakowie)

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą”

23 lutego 2024, godz. 17:00

Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu

Kadr wykonany z góry, przedstawia otwarte puszki z różnokolorowymi farbami.
Sztuka Warsztat

Malarstwo dla dorosłych

26 lutego - 25 marca 2024

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ